Home Kultura i edukacja Tłumy Bełchatowian na Pikniku z Marszałkiem.[ZDJĘCIA]

Tłumy Bełchatowian na Pikniku z Marszałkiem.[ZDJĘCIA]

by admin
504 wejść

W słoneczną niedzielę 19 maja 2019r. o godzinie 14 na placu Narutowicza rozpoczęła się druga już edycja “Pikniku z Marszałkiem”.

To impreza w stylu lat 20. i 30. XX wieku, nawiązująca do postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, honorowego Obywatela naszego miasta. Mieszkańcy Bełchatowa mogli przenieść się do epoki, w której żył Piłsudski.

W programie znalazł się m.in. występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Grocholic. W muzyczny klimat epoki retro wprowadzili nas uczniowie bełchatowskich szkół- Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Grupa A’vista. Pokaz taneczny bełchatowianie zobaczyli w wykonaniu Fitness&Dance Studio oraz grupy Etiuda.

Spektakl “Zdążyć z marzeniem” mogliśmy obejrzeć w wykonaniu bełchatowskich stypendystek Julii Zając i Leny Chmiel. Fani iluzji mogli liczyć na wspaniały pokaz Pana Magicznego, który zapraszał dzieci na scenę i przekazywał wiedzę z zakresu magii. Mieszkańcy mogli wziąć udział w grze miejskiej promującej trzy bełchatowskie szlaki turystyczne.

Nie zabrakło warsztatów kwiatowych, fotosaloniku retro, w którym można było zrobić sobie zdjęcie czy trycykla i bicykli. Podczas spaceru po placu Narutowicza mogliśmy dostrzec tzw. “metalowych ludzi”, którzy znacznie wyróżniali się z tłumu. Ich stylizacje w stylu retro oraz złoty kolor zaciekawił każdego mieszkańca.

Pojawiły się również zabytkowe samochody z lat 20-tych. Na najmłodszych czekały kule wodne, zjeżdzalnia czy malowanie buziek. Atmosferę rozgrzał Michał Fogg- prawnuk znanego polskiego piosenkarza Mieczysława Fogga znanego z utworów takich jak: “Ta ostatnia niedziela”, “Tango milonga”, który wcielił się w rolę DJ i poprowadził retro potańcówkę.

Przedsięwzięciu towarzyszył również zlot foodtrucków, gdzie bełchatowianie mogli zasmakować potraw m.in. azjatyckich, greckich, włoskich czy hiszpańskich. Impreza trwała do godziny 20. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem- zgromadziło tłumy bełchatowian.

autor: złotko

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Anonim 19 maja 2019 - 18:55

Świetny artykuł, zawierający mnóstwo wiadomości. Czytając go, mam wrażenie, jakbym tam była i wszystko widziała . Realistyczny.

Reply

dodaj komentarz