Home Motoryzacja Komarki, Syrenki, WSK-i i wiele innych. 3 zlot pojazdów zabytkowych w Zelowie. [ZDJĘCIA]

Komarki, Syrenki, WSK-i i wiele innych. 3 zlot pojazdów zabytkowych w Zelowie. [ZDJĘCIA]

by admin
561 wejść

W minioną niedzielę, 26 maja 2019 roku w Zelowie, odbyła się III Wystawa Pojazdów Zabytkowych. Organizatorem przedsięwzięcia było stowarzyszenie “Stare Tłoki”.

O godzinie 13:00 Pan Tomasz Jachymek – Burmistrz Zelowa oficjalnie rozpoczął wystawę. Była to idealna okazja by choć przez chwilę wrócić do przeszłości motoryzacji. Wystawcy zaprezentowali swoje maszyny z czasów PRL-u. Nie zabrakło pojazdów takich jak: Fiat 125p i 126p, kultowych syrenek i warszaw. W zlocie udział wzięli również właściciele jednośladów i ciągników.

Jednostka Operacyjno-Techniczna Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie, zagwarantowała widzom liczne pokazy. Nie jedna łezka zakręciła się w oku oraz powróciło niejedno wspomnienie podczas przejazdu zabytkowych pojazdów ulicami miasta Zelowa.

Na najmłodszych czekały liczne atrakcje, m.in. dmuchany zamek i malowanie twarzy. Organizatorzy zachęcali mieszkańców do pomocy najbardziej potrzebującym. Mowa o KRWIOBUSIE. To drobny gest a dla niektórych znaczy wiele. Podczas całej imprezy prowadzona była również zbiórka dla Patryka Olejnika- 11-letniego chłopca, który choruje na glejaka. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Zgromadziło tłumy mieszkańców z powiatu bełchatowskiego.

autor: złotko

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz