Home Sport Wolontariusze pilnie poszukiwani.

Wolontariusze pilnie poszukiwani.

by admin
415 wejść

Organizatorzy Szlachetnej Paczki szukają wolontariuszy, a przede wszystkim lidera, który poprowadzi tę akcję w Bełchatowie. Czasu zostało już niewiele, zgłoszenia na lidera przyjmowane są do poniedziałku, 20 lipca. 

„Dzięki Tobie!” tak brzmi hasło kampanii zachęcającej do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki. By można było zorganizować tę ogólnopolską akcję w naszym regionie, potrzeba co najmniej 20 osób i kogoś, kto wszystkim tu na miejscu pokieruje. Dlatego też organizatorzy zgłosili się do magistratu z prośbą o rozpowszechnienie informacji o naborze do bełchatowskiego zespołu Szlachetnej Paczki.

Kto może zostać wolontariuszem, a kto liderem Szlachetnej Paczki?

Kandydat na wolontariusza musi mieć przede wszystkim ukończone 16 lat i wyrażać gotowość niesienia pomocy innym. Ważne by była to osoba wrażliwa, empatyczna i otwarta. W realizacji tych wcale niełatwych zadań pomocne będą też pewne umiejętności, w tym łatwość w nawiązywaniu kontaktu, umiejętność planowania i dyscyplina pracy. Co ważne, osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców na udział w akcji. Wolontariusz to bardzo ważna i odpowiedzialna funkcja. To on bezpośrednio spotyka się z rodzinami będącymi w trudnej sytuacji, osobami samotnymi i seniorami.

Funkcję lidera z kolei pełnić może wyłącznie osoba dorosła. Na jej barkach spoczywać będzie budowanie zespołu, pomoc wolontariuszom i kontrola ich pracy, a także organizacja całego zaplecza logistycznego.

Jak zgłosić chęć udziału w akcji?

Wystarczy wejść na stronę https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/, wypełnić krótki formularz i czekać na telefon lub/i spotkanie online z lokalnym koordynatorem. W tym samym miejscu można zapoznać się ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi m.in. ról w wolontariacie oraz wybranych programów. Następnie każdy wolontariusz weźmie udział w kampanijnych szkoleniach, które w tym roku dla bezpieczeństwa odbywać się będą w sieci. Podczas takich spotkań kandydaci pod okiem doświadczonych trenerów uczą się komunikacji i pracy w zespole oraz zyskują profesjonalne przygotowanie do nowej roli.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, wolontariusze nie tylko pomagają odmienić trudny los wielu ludziom, ale również zdobywają nowe kompetencje zawodowe, zyskują doświadczenie i nawiązują wartościowe relacje międzyludzkie. Do udziału w wolontariacie zachęcaj sami beneficjenci. Ponadto w tegorocznej edycji w osiągnięciu tego najważniejszego celu, jakim jest dotarcie do jak największej liczby osób potrzebujących, ale tez darczyńców, pomóc m.in. współpraca z aplikacją TikTok oraz wdrożenie chatbota.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 25 bełchatowskich rodzin. Organizatorzy liczą, że w 2020 roku będzie podobnie. By to się mogło udać, potrzebni są ludzie o wielkich sercach i gotowości do działania.

źródło: UM Bełchatów/foto. szlachetnapaczka.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz