Home Powiat Bez ograniczeń załatwianie spraw w bełchatowskim starostwie.

Bez ograniczeń załatwianie spraw w bełchatowskim starostwie.

by admin
317 wejść

Minister Zdrowia ogłosił zniesienie niektórych obostrzeń, które związane były ze stanem epidemii Covid-19 i wpływały na podniesienie poziomu bezpieczeństwa sanitarnego ludzi. Obowiązywały one przede wszystkim w miejscach publicznych, jak urzędy, hotele, galerie handlowe, kina i teatry. Od 28 marca nie ma już obowiązku zakładania w tych miejscach maseczki czy zachowywania dystansu społecznego.

Nowe zasady zachowania bezpieczeństwa sanitarnego w miejscach publicznych reguluje rozporządzenie Rady Ministrów z 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rozporządzenie obowiązuje od dziś, 28 marca.

Bez ograniczeń odbywa się już bezpośrednie załatwianie spraw w bełchatowskim starostwie w tych komórkach urzędu, gdzie był zamontowany specjalny, jednoosobowy punkt obsługi. Są to wydziały architektury, ochrony środowiska, skarbu państwa oraz rzecznik praw konsumentów. Ze ścian urzędu zostały zdjęte komunikaty o obowiązku noszenia maseczki.

Jak powiedział podczas konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski, zniesienie obostrzeń nie oznacza, że skończyła się epidemia i nie ma COVID-19. Zaapelował o odpowiedzialność i noszenie maseczek w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. Jest to jednak już nie obowiązek, a rekomendacja. Zakrywanie nosa i ust jest natomiast konieczne w placówkach medycznych, czyli w przychodniach i szpitalach. Sanepid nie będzie już nakładać kwarantanny na osoby chore czy mające kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Chorzy i podejrzani o zakażenie COVID-19 muszą izolować się sami.

źródło: Starostwo Powiatowe/ Agnieszka Zawodzińska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz