Home Rozrywka Głupia żaba i Universe w Bełchatowie.

Głupia żaba i Universe w Bełchatowie.

by admin
497 wejść

Zespół Universe to już legenda. Od debiutu w 1983 roku w Opolu, kiedy duet Mirosław Breguła-Henryk Czich wykonał kultowy utwór „Mr. Lennon”, zespół nieprzerwanie koncertuje, wydaje nowe płyty, jest ciągle obecny na polskiej scenie muzycznej z własnym oryginalnym brzmieniem i niepowtarzalnym repertuarem.

W latach 1991-2008 muzycy wydali trzynaście albumów, poczynając od „The Best of Universe” aż po ostatni krążek: „Mijam jak deszcz”. Wiele z utworów bezsprzecznie zyskało status przebojów:„Wołanie przez ciszę”, „Głupia żaba”, „Ty masz to, czego nie mam ja”, „Ja, taki fajny gość”, „Tacy byliśmy”, „Blues na wpół do piątej rano”, „Bo to taka piękna miłość”. Zespół nagrywał też z najważniejszymi osobistościami sceny muzycznej, jak chociażby śpiewana przez Beatę Kozidrak piosenka „Tyle chciałem ci dać”.
Rok 2008 przyniósł płytę „Mijam jak deszcz”, będącą pożegnaniem „Universe” z jego współzałożycielem i wokalistą Mirosławem Bregułą, który odszedł w tragicznych okolicznościach. Płyta zawiera największe przeboje Zespołu w nowych aranżacjach, a także nowe kompozycje nagrane przez Bregułę na kilka miesięcy przed jego śmiercią, w tym poruszający utwór „Raz wróg, raz brat”.

Obecnie Zespół tworzy sześciu wykonawców: Henryk Czich – współzałożyciel i obecny lider Zespołu – wokal, instrumenty klawiszowe, Wojciech Wesołek – wokal,gitara, Damian Filipowski – gitara, Marek Kopecki – gitara basowa, Grzegorz Krzykawski – perkusja, Marek Jagucki – instrumenty klawiszowe.
Universe teraz to niezliczone koncerty w kraju i poza granicami, krajowe i międzynarodowe zloty fanów, którzy zawsze doskonale orientowali się w dorobku i poczynaniach zespołu, własna internetowa rozgłośnia UNIVERSE, która non stop nadaje przeboje Grupy, i te najbardziej znane, nagradzane na festiwalach, konkursach czy plebiscytach i te mniej znane szerszej publiczności kompozycje. Liczne nagrania, wywiady telewizyjne i radiowe. Nie bez przyczyny Zespół „Universe” został uhonorowany własną gwiazdą w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu.

Bilety w cenie 59 – 69 zł do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy.

Może Cię zainteresować

4 komentarze

Fan 3 marca 2019 - 06:55

A jaki termin ???

Reply
Ania 3 marca 2019 - 07:26

Kiedy koncert ??

Reply
Ja 3 marca 2019 - 07:57

13.04. MCK o godz.19.00

Reply
kolo 3 marca 2019 - 09:02

A kiedy ten koncert bo chyba o tym ktos zapomnial

Reply

dodaj komentarz