Home Rozrywka Celtycka podróż w Bełchatowie. [ZDJĘCIA][FILM]

Celtycka podróż w Bełchatowie. [ZDJĘCIA][FILM]

by admin
495 wejść

Sala w Gigantach Mocy wypełniona była dziś muzyką etniczną, a wszystko za sprawą zespołu Jig Reel Maniacs, który w swoich aranżacjach nawiązujących do muzyki celtyckiej przemycił nowoczesne brzmienia, co razem stworzyło mieszankę wybuchową. Pikanterii widowiska dodał zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia Tuatha & Ellorien.

EACHTRA – spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji – projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs, zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien

Jig Reel Maniacs – to jedna z najstarszych (założona w 1990 roku), charakterystycznych (charakternych) i najbardziej wziętych formacji muzyki celtyckiej w Polsce, grająca Celtic fusion – celtyckie brzmienia i smaki skojarzone z takimi gatunkami jak: rock, jazz, funk, reggae – muzykę instrumentalno – wokalną aranżowaną na wielobarwne instrumentarium.

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Tancerzy łączy pasja do tańca. Pogłębiają ją podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów. Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark, solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce, ale w Europie i na świecie.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz