Home Rozrywka Dla każdego coś miłego. Gwiazdy na Dniach Bełchatowa.

Dla każdego coś miłego. Gwiazdy na Dniach Bełchatowa.

by admin
454 wejść

W ostatni weekend czerwca bawić się będziemy na Dniach Bełchatowa. Święto miasta to występy lokalnych zespołów, ale też koncerty gwiazd. Dla bełchatowian zagrają m.in. Lemon i Sound’n’Grace. A tydzień wcześniej, podczas zakończenia szkoły na rockowo, legendarna Armia.

Po raz czterdziesty już Bełchatów będzie obchodzić swoje dni. Pierwsze święto miasta odbyło się dokładnie w 1979 roku. Od tej pory ich obchody sporo się zmieniły, idea jednak wciąż jest taka sama – ma być muzycznie i rodzinnie. Jubileuszowe Dni Bełchatowa odbędą się w parku Olszewskich. Wypełnią je koncerty oraz piknik rodzinny, na którym zaprezentują się uzdolnieni bełchatowianie.

Tradycyjnie już przedsmakiem święta miasta będzie koncert na zakończenie szkoły. Rockowego grania będzie można posłuchać 21 czerwca. Najpierw na scenie plenerowej przy MCK PGE Gigantach Mocy zagra Not Enough. Ich muzyka to mieszkanka rocka, metalu i elektronicznych brzmień. Wieczór zakończy zaś występ legendarnego zespołu Armia. Grupa z Tomaszem Budzyńskim na wokalu znana jest m.in. z takich przebojów jak „Jeszcze raz, jeszcze dziś”, „Opowieść zimowa”, „Green”.  

Koncertowy maraton czeka na mieszkańców także w sobotę, 29 czerwca. Tuż po godz. 16  w klimat muzyki dance i pop wprowadzi nas Grzegorz Ofman.Bełchatowianin ma na swoim koncie już dwie płyty, na które sam napisał muzykę i teksty. Potem zaśpiewa Nowator, czyli Paweł Lipski – raper i wokalista. Na muzycznej scenie znany jest od lat, był także jurorem w jednym z muzycznych show. W sobotę nie zabraknie też rockowego grania, a to za sprawą zespołu Big Day znanego wszystkim z hitu „W dzień gorącego lata”.

Około godz. 19 dla bełchatowian zagra grupa Kordian – pierwsza w Polsce formacja grająca góralskie disco polo. Ich utwory mają po kilkadziesiąt milionów odsłon w sieci. Liderem zespołu jest Kordian Cieślik, który jest też kompozytorem i autorem tekstów. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Lemon, zwycięzca trzeciej edycji muzycznego show „Must Be the Music”. Grupa już od kilku lat obecna jest polskiej scenie muzycznej, wydali cztery płyty, zdobyli także kilka nagród m.in. Fryderyka.

Drugi dzień święta miasta to czas rodzinnej zabawy i pikniku. – Po raz kolejny oddajemy scenę bełchatowskim wykonawcom. Poprzednie lata pokazały, że dni miasta, to świetna okazja, aby nasi lokalni artyści zaprezentowali swoje dokonania i talenty – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

W niedzielę, 30 czerwca wystąpią więc grupy wokalne i taneczne, działające przy MCK. Będzie koncert wielopokoleniowy z udziałem m.in. Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaprezentują się także dzieci z bełchatowskich przedszkoli i szkół. Późnym popołudniem, od ok. godz. 17:30 koncertować będą bełchatowskie formacje. Najpierw Stan Wyjątkowy, który z okazji jubileuszowych – 40 Dni Bełchatowa, przypomni największe przeboje właśnie z lat 80. Zaraz po nich wystąpi dobrze znany lokalnej publiczności zespół Thrudy. Wielbiciele nieco mocniejszych brzmień na pewno nie będą zawiedzeni.

Gwiazdą zamykającą tegoroczne święto miasta będzie Sound’n’Grace –koncertujący w ponad dwudziestoosobowym składzie. Ich muzyka to mieszanka nowoczesnego gospel, soul, jazz oraz r’n’b. W repertuarze mają nie tylko standardy gospel, ale także przeboje Eltona Johna, Georga Michaela, Michaela Jacksona. Wśród chórzystów są laureaci m.in. Opolskich Debiutów, Szansy na sukces czy Twojej drogi do gwiazd. W Bełchatowie na pewno usłyszymy ich utwory z najnowszego krążka „Życzenia”, który zdobył status złotej płyty.

źródło: Urząd Miasta Bełchatowa

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz