Home Rozrywka Świat zabawy, fizyki i chemii. Festiwal Re:Aktor Ania.

Świat zabawy, fizyki i chemii. Festiwal Re:Aktor Ania.

by admin
440 wejść

W słoneczną niedzielę, 2 czerwca 2019 roku, na placu Narutowicza odbył się Festiwal Re:Aktor Ania, który połączył naukę i zabawę. Motywem przewodnim imprezy były oczywiście nauki ścisłe, m.in. robotyka, fizyka i chemia.

Swoją strefę miała również ekologia. Plac Narutowicza został podzielony na cztery części. W pierwszej z nich mieszkańcy mogli zobaczyć przeróżne sterowane roboty, m.in. walle, humanoidy, transportowca czy strzelającego kulkami.

Główną atrakcją stał się największy z nich- gigantyczny, wysoki na 170 cm robot z ruszającą głową. W strefie drugiej znalazły się pokazy, warsztaty i wszelkie eksperymenty. Była to bardzo dobra okazja, abyśmy mogli poznać programowanie i kodowanie, zobaczyć lewitujące magnesy, znikającą wodę, zrobić swojego slima czy dowiedzieć się, co się dzieje ze śniegiem i lodem. Wielką atrakcją stały się wybuchy kolorowych wulkanów.

Trzecia strefa to wodna wyrzutnia, wir wodny, lustrzane zwierciadła, głuchy telefon bez prądu czy elektryczny labirynt. Ostatnia ze stref poświęcona była ekologii, w której można było dowiedzieć się jak dbać o przyrodę czy skorzystać z doświadczeń z wodą.

Na najmłodszych czekał teatrzyk o tematyce ekologicznej a na starszych widzów, prelekcja o sposobie pielęgnacji drzew. Każdy kto wziął w niej udział otrzymał sadzonkę drzewa a było ich blisko 300. Nie zabrakło również konkursów, zagadek i zabawy w foto-budce.

autor: złotko

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz