Home Rozrywka Eko-piknik i dzień miodu w Bełchatowie. [MEGA GALERIA].

Eko-piknik i dzień miodu w Bełchatowie. [MEGA GALERIA].

by admin
466 wejść

Eko-Piknik 2019 i IV Powiatowy Dzień Miodu organizowany przez bełchatowskie starostwo odbył się 27 września przy MCK PGE Gigant Mocy w Bełchatowie.

Na uczestników Eko-Pikniku, który jest jednym ze sztandarowych przedsięwzięć organizowanych przez bełchatowskie starostwo i Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa czekały m.in. warsztaty ekologiczne, warsztaty produkcji świec woskowych, malowanie uli, degustacje zdrowych potraw przygotowanych m.in. przez Koło Gospodyń Wiejskich w Niedyszynie, gry i zabawy.

Odbył się „Festiwal Piosenki Ekologicznej”w którym wzięło udział ponad 20 placówek oświatowych z terenu powiatu, konkurs na najsmaczniejszy miód, w którym to mieszkańcy powiatu decydowali, który jest najlepszy. Odznaczono także zasłużonych pszczelarzy zrzeszonych w Rejonowym Kole Pszczelarzy w Bełchatowie.

Wręczono nagrody uczestnikom konkursu „Magiczny świat pszczół”. Na estradzie wystąpili m.in. Promienie Bełchatowa, Ale Babki, Moderato i Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Kurówek-Kurów. Impreza co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, tak też było i tym razem.

Wydarzenie współorganizowało Miejskie Centrum Kultury i Rejonowe Koło Pszczelarzy w Bełchatowie.

info: zespół d/s promocji Starostwo Powiatowe


Może Cię zainteresować

dodaj komentarz