Home Rozrywka Eko-piknik w ostatnią niedzielę wakacji

Eko-piknik w ostatnią niedzielę wakacji

by admin
1,3K wejść

Ponad 20 stoisk ze zdrową żywnością, miodami, biżuterią i wyrobami rękodzielniczymi, a do tego ekologiczne warsztaty oraz zabawy promujące zdrowy styl życia. A wszystko to już 30 sierpnia w parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Piknik „W harmonii z naturą” to doskonała okazja do kreatywnego, wspólnego, rodzinnego zakończenia wakacji.

Różne akcje ekologiczne na stałe wpisały się w kalendarz miejskich przedsięwzięć, ale targi organizujemy po raz pierwszy. Wydarzenie to, podobnie jak towarzyszące mu warsztaty, promować ma przede wszystkim życie w zgodzie z naturą, ma pokazywać, że proekologiczne postawy i zachowania są nie tylko modne, ale też wpisują się w szeroko rozumianą ochronę środowiska – mówi prezydent miasta Mariola Czechowska.

W niedzielę, 30 sierpnia, na bełchatowskich błoniach pojawią się producenci artykułów spożywczych, ziół, miodów, bio nawozów i ekologicznych kosmetyków. Nie zabraknie również stoisk z biżuterią czy wyrobami rękodzielniczymi. Zapowiedzieli się twórcy bazujący na materiałach recyklingowych, sznurkach, szkle oraz papierowej wiklinie. Podczas targów będzie też można skorzystać z porad dietetyka oraz specjalisty od fotowoltaiki.

Ekologiczne święto miasta to nie tylko targi, ale również warsztaty dla młodszych i starszych. Nauka segregowania śmieci z klockami, budowanie farm wiatrowych, permakulturowe prelekcje, tworzenia ekologicznych toreb i koszulek, zajęcia z recyklingu, upcyklingu czy zero waste – tu każdy znajdzie coś dla siebie. Będą też warsztaty ogrodnicze i kosmetyczne. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić las w słoiku, jak przygotować naturalne peelingi, sól czy puder do kąpieli, spray z olejkami eterycznymi, a także mleczko do czyszczenia lub specyfik do usuwania kamienia. A to jeszcze nie wszystko.

Najmłodsi będą mogli obejrzeć dwa spektakle teatralne. Pierwszy pt. „Piąta strona świata, czyli Ekoludek” zaplanowano na godz. 15:00, drugi – pt. „Podniebna misja” – rozpocznie się o godz. 17:00. Z kolei o godz. 16 organizatorzy zapraszają wszystkich na jogę na trawie.

Przedsięwzięcie organizowane jest przez miasto w ramach projektu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa – segreguj, oszczędzaj i dbaj! – II edycja” dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Ignacy 21 sierpnia 2020 - 20:45

A co z koronawirusem? Czy Miasto jest w stanie zabezpieczyć społeczność bełchatowską od zakażenia w trakcie trwania imprezy? Czy jednak chce aby Miasto trafiło na żółtą listę, a może czerwoną? Rok szkolny się zbliża i zaraz zostanie zakończony, bo będzie więcej zakażeń. Wszyscy odwołuj imprezy masowe, a Bełchatów nie. Rozumiem, że organizator w 100% będzie odpowiadał za zakażenia.

Reply

dodaj komentarz