Home Rozrywka Abonament RTV powinien płacić każdy. Poczta Polska rozpoczęła kontrole.

Abonament RTV powinien płacić każdy. Poczta Polska rozpoczęła kontrole.

by admin
520 wejść

Abonament RTV powinien płacić każdy, kto ma w swoim domu telewizor lub radio. To, czy nowi posiadacze sprzętu uiszczają stosowne opłaty, sprawdza Poczta Polska. Za nieopłacanie daniny grożą kilkusetzłotowe kary.

Osoby, które kupiły odbiornik radiofoniczny, czy telewizyjny, powinny w ciągu 14 dni zarejestrować go i od tej pory wnosić stosowne opłaty abonamentowe – opłata za odbiornik radiofoniczny wynosi 7 zł, a za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł miesięcznie.

Mimo że w Polsce zarejestrowanych jest 6,9 mln abonentów, za odbiornik płaci jedynie 1,4 mln osób. Spora część jest zwolniona z opłaty (3,45 mln), reszta najzwyczajniej je omija.

Telewizja Polska i Polskie Radio otrzymały od rządu 2 mld zł właśnie dlatego, że, jak wówczas argumentowano, musiały otrzymać rekompensatę za brak wpływów z abonamentu, przypomina portal Bankier.

Do tej pory osoby, które nie płaciły abonamentu, były bezkarne. To jednak już tak nie wygląda, ponieważ Poczta Polska prowadzi kontrole. Wszyscy, którzy odbiornik w swoim domu mają, a nie ponoszą opłat, będą musieli zapłacić sporą karę – trzydziestokrotność miesięcznej opłaty za posiadanie RTV, czyli 681 zł.

źródło: www.biznesinfo.pl /pixabay

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Kurier 25 listopada 2020 - 21:39

Co za bzdury ktoś pisze. Niema żadnych kontroli. Zapłacili wam za to?

Reply

dodaj komentarz