Home Rozrywka Dożynki w powiecie bełchatowskim już w najbliższą niedzielę.

Dożynki w powiecie bełchatowskim już w najbliższą niedzielę.

by admin
403 wejść

Pokazy, konkursy, degustacje, występy wokalne i taneczne, krótko mówiąc niecodzienna uczta dla ducha i ciała będzie udziałem uczestników Dożynek Powiatowych w Woli Wiązowej, na które 2-go września zapraszają mieszkańców starosta Waldemar Wyczachowski i wójt Ruśca Dariusz Woźniak.

Najważniejszą częścią wydarzenia będą tradycyjne dożynkowe obrzędy, dziękczynne nabożeństwo, prezentacja wieńców dożynkowych, poczęstunek chlebem i wyróżnienia dla rolników.

Święto plonów rozpocznie msza św. w parafii pw. św. Rocha w Woli Wiązowej. Weźmie w niej udział łącznie aż trzydzieści delegacji z gmin i rusieckich sołectw, a także z regionów partnerskich powiatu bełchatowskiego. Po nabożeństwie uformuje się barwny korowód, który przemaszeruje z kościoła w kierunku boiska sportowego. Teren boiska będzie miejscem dla oficjalnej części programu, ale także dla zabawy, która potrwa do godziny 23.

Starostami tegorocznych dożynek są Marzena Krasowska z Jastrzębic (specjalizująca się w hodowli bydła mlecznego (30 szt.) i uprawie na 30 ha kukurydzy, owsa i żyta) oraz Adam Bogusławski z Dębów Wolskich (hodowla bydła (60 szt.), uprawa zbóż na 50 ha). Dla jedenastu wyróżniających się rolników, reprezentujących gospodarzy z poszczególnych gmin, zostały przygotowane szklane statuetki, które zostaną wręczone podczas uroczystości dożynkowej. Miła niespodzianka czeka także wielu gospodarzy i gospodynie, społeczników zasłużonych dla gminy Rusiec. Władze gminy chcą im szczególnie podziękować za aktywność dla dobra „małej ojczyzny”.

Na uwagę zasługuje także część biesiadna święta, którą umilą występy muzyczne w różnorodnym klimacie na estradzie, ale także sporo będzie się działo na placu boiska. Przede wszystkim swoje stoiska zaprezentują wszystkie nasze gminy. Samorząd powiatu przekazał każdemu samorządowi po 2 tysiące złotych na przygotowanie poczęstunku dla odwiedzających. Swoimi umiejętnościami i sprawnościami pochwalą się funkcjonariusze z bełchatowskiej komendy podczas pokazu policyjnego. Będzie wesołe miasteczko dla dzieci, stragany twórców ludowych, widowisko tańca z ogniem, pokaz fitness.

Na swoje stoisko zaprasza bełchatowskie starostwo, które po raz pierwszy zaprezentuje wyjątkowy gadżet promocyjny. Warto zabrać aparaty fotograficzne. Każdy, kto odwiedzi stoisko podczas dożynek, ma szansę na pamiątkowy prezent lub nagrodę w kole fortuny. Nagrody będą także do wygrania na scenie podczas kilku konkursów.

Wieczór zakończy się tanecznie w rytmie disco polo. Zadbają o to gwiazda, grupa Masters oraz zespół „Piąty żywioł”. A jeśli wierzyć prognozom, pogoda też będzie sprzyjać. Zapraszamy.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz