Home Zdrowie Przeklinasz, kładziesz się późno spać lub jesteś bałaganiarzem? Znaczy, że jesteś inteligentny.

Przeklinasz, kładziesz się późno spać lub jesteś bałaganiarzem? Znaczy, że jesteś inteligentny.

by admin
506 wejść

W dzieciństwie rodzice często musieli zwracać ci uwagę, byś wreszcie posprzątał pokój i przestał wszędzie rozrzucać swoje rzeczy? A może musieli po kilka razy w ciągu nocy prosić cię, byś wreszcie poszedł spać? I ciągle zwracali ci uwagę, żebyś nie przeklinał? Okazuje się, że twoje zachowania mogły wynikać z twojej… inteligencji.

Zapewne wiele razy słyszałeś/słyszałaś, że ludzie, którzy dużo przeklinają, mają niewielki zasób słów. Jednak jeśli spojrzeć na to z drugiej strony, to ludzie, którzy nie używają żadnych tzw. brzydkich słów, mają uboższy słownik, ponieważ skreślają sobie z niego kilkanaście wyrazów.

A ujmując sprawę nieco poważniej, są badania, które udowadniają, że istnieje związek między skłonnością do przeklinania a poziomem inteligencji. W eksperymencie, którego wyniki opublikowano na stronie ScienceDirect poproszono grupę ludzi, by w ciągu wymienili jak najwięcej przekleństw. Następnie skierowano ich na testy IQ.

Okazało się, że im wyższy wynik dana osoba osiągnęła podczas testu, tym więcej brzydkich wyrazów potrafiła wymienić.

Inteligentni ludzie to nocne marki

Nie tylko bogaty w soczyste wyrazy słownik jest oznaką wysokiej inteligencji. W “Psychology Today”pojawiły się wyniki badań, które udowadniają, że osoby z wyższym IQ mają zwyczaj później kłaść się spać.

Do takich przyzwyczajeń przyznali się m.in. Barack Obama, Karol Darwin, Winston Churchill, Keith Richards czy Elvis Presley. Jeśli lubisz przesiadywać w nocy, to znajdujesz się w imponującym towarzystwie.

Inteligentni ludzie to bałaganiarze

Trudno będzie do tego przekonać nasze mamy, ale potwierdzają to fakty naukowe – im większy bałagan na biurku, tym więcej oleju w głowie.

Na Uniwersytecie w Minnesocie przeprowadzono badania, które wyjaśniają, że jeśli nie porządkujesz za bardzo tego, co leży na twoim biurku, to znaczy po prostu, że twój mózg jest zajęty ważniejszymi sprawami. Jakby tego było mało, konkluzja naukowców jest taka, że nieco zapuszczone środowisko pracy inspiruje do większej kreatywności.

źródło: www.businessinsider.com.pl / pixabay

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz