Home Rozrywka Roztańczone “Giganty”. Zapisy na Ogólnopolskie Spotkania Taneczne.

Roztańczone “Giganty”. Zapisy na Ogólnopolskie Spotkania Taneczne.

by admin
459 wejść

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza do udziału w tanecznym wydarzeniu roku – 11. Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych (Re)akcje Bełchatów 2019. Turniej odbędzie się w dniach 9 – 10 marca, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Trwają zapisy!

Już po raz jedenasty, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza tancerzy z całego kraju, którzy pragną zaprezentować swoje układy podczas najważniejszego turnieju tańca współczesnego oraz nowoczesnego w regionie!
Podobnie jak w ubiegłych latach, tancerze staną do turnieju w dwóch kategoriach: formy krótkie (dla formacji oraz zespołów) oraz formy długie (dla teatrów tańca).
Główną nagrodą tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje jest Grand Prix Prezydenta, w wysokości 1500 zł (Kategoria: formy krótkie) oraz 1000/500 zł (formy długie: grupy/duety oraz soliści), które otrzymają twórcy najlepszego pokazu. Wyróżniająca się technika, ciekawa choreografia – to główne elementy na które będzie zwracać uwagę Jury konkursu.

Informacje dla tancerzy:
Formy krótkie – do 5 minut, przeznaczone dla formacji prezentujących się w kategoriach: taniec współczesny, nowoczesny, hip-hop oraz inne formy (kategorie wiekowe: do 8 lat; 9 – 13 lat; powyżej 13 lat) | sobota, 9 marca, od godziny: 11:00
Formy długie
 – do 30 minut, przeznaczone dla teatrów tańca oraz solistów, prezentujących formy spektaklowe | niedziela, 10 marca, od godziny: 13:00.

O konkursie:
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne (Re)akcje to cieszący się ogromnym zainteresowaniem turniej taneczny, zrzeszający środowisko taneczne z całej Polski. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo – tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiskowa tanecznego Polski oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych.
Pierwszy konkurs odbył się w 2007 roku, pod nazwą: Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów POWER DANCE. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta, a od kilku lat Prezydent Miasta Bełchatowa sponsoruje nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu festiwalu.

Szczegóły, Karty Zgłoszeń oraz Regulamin dostępne są na stronie: www.mck.belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz