Home Rozrywka Jedyny taki koncert w roku.

Jedyny taki koncert w roku.

by admin
427 wejść

Sala widowiskowo-teatralna Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie pękała dzisiaj (16.01)  w szwach. A wszystko za sprawą II Integracyjno-Noworocznego Koncertu Kolęd i Pastorałek pod patronatem Doroty Pędziwiatr, Starosty Bełchatowskiego, który zgromadził dużą ilość wykonawców, jak i widowni. Wydarzeniem towarzyszącym koncertowi był kiermasz szmacianych laleczek w ramach ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska.

Sala, w której się znajdujemy może pomieścić 500 osób, a jak widać wszystkie miejsca są zajęte, za co serdecznie dziękuję, bo to pokazuje, że znaleźliście Państwo czas, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu i docenić trud organizatorów i artystów, którzy wystąpią na scenie – powiedziała Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski. – Dziękuję również pani dyrektor Małgorzacie Stemplewskiej za inicjatywę, która pozwala połączyć wrażenia kulturalne z akcją charytatywną, a specjalne ciepłe słowa kieruję do wszystkich wykonawców, instruktorów i pedagogów, którzy przygotowali repertuar.

Atrakcją koncertu był występ bełchatowskiej artystki muzycznej Marty Ławskiej, która na co dzień śpiewa w popularnym, gospelowym chórze Trzecia Godzina Dnia. II Integracyjno – Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek był wydarzeniem wielopokoleniowym, bowiem na scenie wystąpili artyści począwszy od przedszkola, poprzez uczniów szkół podstawowych i średnich, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej, aż po słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem specjalnym Koncertu był Dyrektor Generalny Zarządu Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF Marek Krupiński.

Od 12 lat oglądam w Polsce finały naszej akcji „Wszystkie kolory świata” i widzę fantastyczną pracę edukacyjną nauczycieli i rodziców – powiedział Marek Krupiński z UNICEF. – W każdej edycji naszej akcji bierze udział około 1500 szkół z całego kraju, liczba zainteresowanych placówek przerosła nasze możliwości, dlatego organizujemy ją co dwa lata. W ostatnich edycjach udał się nam zebrać łącznie 2,5 miliona złotych. Moi koledzy z dyrekcji UNICEF w Genewie czy w Nowym Jorku otwierają oczy ze zdumienia, gdy słyszą o rozmiarze zaangażowania polskich szkół. Każda laleczka ma swego rodzaju paszport i pochodzi z innego kraju. Na lekcjach nauczyciele opowiadają o danym kraju i jego sytuacji, co ma niezwykły wymiar edukacyjny i również uzmysławia dzieciom, że ich rówieśnicy nie zawsze żyją w tak dobrych warunkach jak w Polsce.

Kilka lalek zakupiła Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, tym samym wspomagając szczytny cel akcji. W koncercie uczestniczył także Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Radosław Herudziński, członek Zarządu Powiatu.

źródło: Krzysztof Borowski Rzecznik prasowy

Może Cię zainteresować

2 komentarze

jan 17 stycznia 2019 - 22:37

pięknie śpiewali… lalki też ładne. brawo dzieci i nauczyciele !

Reply
mieszkaniec 17 stycznia 2019 - 22:39

A kto był organizatorem?… bo chyba nie pani Starosta … nie napisaliście kto włożył tyle pracy w to wydarzenie, a szkoda. … polityka na I miejscu niestety, jak zawsze

Reply

dodaj komentarz