Home Zdrowie Jak skutecznie radzić sobie z negatywnymi skutkami stresu?

Jak skutecznie radzić sobie z negatywnymi skutkami stresu?

by admin
435 wejść

Dlaczego emocje są ważne? Jak skutecznie radzić sobie z negatywnymi skutkami stresu? Po co nam komunikacja?

Te, i szereg innych zagadnień zgłębiają uczniowie ze szkół powiatu bełchatowskiego podczas cyklu warsztatów psychologicznych, które od września prowadzone są przez psychologa i lekarza psychiatrę ze Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie.

Psychoedukacja i profilaktyka zdrowia psychicznego jest wyjątkowo ważnym, ale niestety bardzo często zaniedbywanym obszarem. W kontekście zdrowia myślimy często o dobrostanie fizycznym, zapominając, że równie ważną rolę odgrywa nasza kondycja psychiczna.

Warto o nią zadbać, bo jak wskazują dane Światowej Organizacji Zdrowia 20 procent nastolatków boryka się z problemami natury psychicznej. Patryk Rogaczewski – uczeń trzeciej klasy technikum przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie, który choć sam nie ma problemów z wyrażaniem emocji, podkreśla jednak, że tego typu zajęcia mogą pomóc osobom się otworzyć, szczególnie tym, które są bardziej zamknięte – Dla wielu osób takie zajęcia są potrzebne np. na pierwszym
spotkaniu mówiliśmy o konfliktach i skutecznych sposobach ich rozwiązywania, to przydatna wiedza- dodaje nastolatek.

Zajęcia w ramach programu „Łódzkie ma pomysł na zdrowie – Łódzkie promuje Zdrowie Psychiczne” dla dzieci w wieku 11-13 lat odbędą się w październiku w Szkole Podstawowej w Domiechowicach, natomiast warsztaty dla młodzieży i osób dorosłych w prowadzone są już od września w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie.

Projekt w całości finansowany jest z Budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz