Home Województwo Z Łasku przywoził śmieci do Szczercowa.

Z Łasku przywoził śmieci do Szczercowa.

by admin
431 wejść

Dzięki zgłoszeniu na KMZB dzielnicowy z Posterunku Policji w Szczercowie namierzył 49-letniego mieszkańca powiatu łaskiego, właściciela nielegalnego wysypiska śmieci na terenie gminy Szczerców. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym i posprzątał zaśmiecony teren.

Dzielnicowy ze szczercowskiej policji realizował obowiązki dotyczące weryfikacji zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Patrolując teren, który zaznaczony był przez mieszkańców jako miejsce zaśmiecania, policjant odkrył nielegalne wysypisko śmieci. Odpady rozrzucone były na terenie nieużytków rolnych przylegających do kompleksu leśnego w miejscowości Magdalenów w gminie Szczerców.

Okolica ta została dwukrotnie zaznaczona w KMZB jako miejsce zagrożone zaśmiecaniem. Dzielnicowy od razu zajął się sprawą. Dokładnie sprawdził znalezisko. Wśród porozrzucanych śmieci mundurowy trafili na trop, który doprowadził go wprost do właścicieli odpadów. Namierzony 49-latek, który stworzył nielegalne wysypisko śmieci poniósł odpowiedzialność. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i zobowiązany do posprzątania terenu.

Mieszkaniec powiatu łaskiego już następnego dnia zabrał swoje śmieci.

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz