Home Zdrowie „Czy pracownicy szpitala będą na kwarantannie?”

„Czy pracownicy szpitala będą na kwarantannie?”

by admin
565 wejść

To kolejny przypadek korona wirusa w Polsce, drugi w Bełchatowie. Stan kobiety jest poważny. W momencie przybycia do szpitala zataiła informacje o swoim kontakcie z osobą zza granicy.

Jak donoszą anonimowi rozmówcy, kobieta z objawami przeziębienia trafiła do bełchatowskiego szpitala na nocną i świąteczną opiekę medyczną. Gdy jej stan się nie poprawiał kobieta ponownie pojawiła się w bełchatowskim szpitalu z widocznymi objawami świadczącymi o tym, że może być zarażona koronawirusem. Według przekazanych nam informacji, kobieta była poddana badaniom przez personel medyczny, który najprawdopodobniej nie podejrzewając szczególnego przypadku nie był zabezpieczony w odpowiedni sposób.

Decyzja o przekazaniu pacjentki do oddziału zakaźnego, prawdopodobnie została podjęta po wyniku tomografii komputerowej. Kobieta przyznała się, że miała kontakt z osobą mieszkającą w Irlandii w trakcie hospitalizacji. Po wykonaniu testów i pozytywnym wyniku została przekierowana do szpitala zakaźnego w Zgierzu. Jak donoszą anonimowi rozmówcy, personel bełchatowskiego szpitala, jak i pacjenci, którzy w miniona środę potencjalnie mogli mieć kontakt z pacjentką są przerażeni i zadają sobie pytanie kto będzie następny. Jak dowiadujemy się z komunikatu, który kilka dni wcześniej był umieszczony na stronie szpitala wiemy, że personel medyczny nie jest w dostateczny sposób zaopatrzony w środki ochronne.

Pozostaje zatem mieć nadzieję, że owa wizyta kobiety, która w nieodpowiedzialny sposób naraziła pracowników i personel bełchatowskiego szpitala nie spowoduje większych konsekwencji. W powyższym temacie próbowaliśmy skontaktować się z dyr. szpitala, niestety bezskutecznie. Rzecznik szpitala również nie udzieliła nam żadnych informacji, kierując nas do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Pani Magdalena Kamińska, poinformowała nas, że na chwilę obecną przygotowywane jest oświadczenie dyrektora dotyczące sytuacji w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie i w niepewności czekać na odpowiedź urzędu.

Może Cię zainteresować

7 komentarzy

Mirek 20 marca 2020 - 16:22

Ludzie nie dbają o siebie ,nie stosują środków ostrożności, chodzą z dziećmi, nie stosują odległości, mają wszystko gdzieś, wyjście do sklepu to tragedia ,paczkomat to samo zamiast stać i czekać pchają się ludzie po paczkę jeszcze z dziećmi . Powinno się zabronić wyjścia dozoru powinien być. Zaraz pójdzie 1000 osób zakażonych i będzie tragedia a liczba rośnie co rząd zrobi jak ludzie masowo zaczną chorować. Niech nasz rząd coś zrobi zabroni wyjścia a druga sprawa co to da jak publika ma to gdzieś nie stosuje środków ostrożności. Ludzie będzie dramat ,bo wszystko do tego zmierza opamiętajcie się.

Reply
Xxx 20 marca 2020 - 17:19

Jedna z tych osób, które były narażone jest mój tata. Czekamy….

Reply
Slawek 20 marca 2020 - 16:27

Zachowajcie odległość nie pchajcie się unikajcie rozmowy ,co z tego że dbajcie o mycie rąk jak nie stosujecie środków ostrożności, mi ręce opadają bo wszystko zmierza do dramatu dramatu którego nie będzie można uniknąć ,zobaczcie jak to zaczyna rosnąć i do czego może to zmierzyć .

Reply
. 20 marca 2020 - 17:45

Nie oklamujcie medyków w wywiadach epidemiologicznych! Niedługo nie będzie miał nas kto leczyć i ludzie będą umierać na zawały bez pomocy!

Reply
Waldek 20 marca 2020 - 16:39

Jesteście w domu z rodziną, nauczcie się trzymać w domu odległości od siebie ,jak ktoś do was mówi odwróćcie się do niego plecami ,jak tego w domu się nauczycie wejdzie wam w krew i będziecie wiedzieli jak zachować środki ostrożności, wiem że to komicznie wygląda ale działa, pisze to na podstawie sklepów zobaczcie państwo ze macie to gdzieś ze panuje koronawirus bo samo mycie rąk nie oznacza że jesteście mniej narażeni na to że możecie zachorować jeśli nie zachowujecie środków ostrożności.

Reply
Załamana 20 marca 2020 - 17:16

Brak słów, co za nieodpowiedzialna i bezmyślne kobita

Reply
Włodzimierz Kudaj 21 marca 2020 - 06:04

W tym przypadku RODO nie powinno obowiązywać. Informacje o zarażonych : imię, nazwisko, gdzie mieszka, gdzie pracuje,gdzie ostatnio przebywała wśród innych ludzi powinny być natychmiast udostępniane. Dla bezpieczeństwa innych.

Reply

dodaj komentarz