Home Zdrowie Prezes Bestgum zarażony koronawirusem.

Prezes Bestgum zarażony koronawirusem.

by admin
633 wejść

Potwierdzamy, że prezes spółki BESTGUM został pozytywnie zdiagnozowany pod kątem zarażenia koronawirusem. Kilkanaście osób, które w ostatnim czasie miały z nim kontakt, zostało zgodnie z zaleceniem Sanepidu oddelegowanych na kwarantannę domową, a pomieszczenia spółki zostały zdezynfekowane przez strażaków z Kopalni Bełchatów. Żadna z osób skierowanych na kwarantannę nie świadczyła pracy bezpośrednio w KWB Bełchatów.

W BESTGUMie, podobnie jak w pozostałych spółkach nadzorowanych i oddziałach PGE GiEK, wprowadzone są odpowiednie procedury w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, które odpowiadają krajowym standardom bezpieczeństwa. Większość Pracowników biurowych wykonuje swoją pracę zdalnie, a załoga, która wykonuje prace w terenie ma zapewnione bezpieczeństwo, w tym niezbędne środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne. W Spółce wprowadzono także rozwiązania organizacyjne, które uniemożliwiają przebywanie w jednym czasie grupie osób. Główne ciągi komunikacyjne i miejsca ogólnodostępne są regularnie dezynfekowane a Pracownicy są na bieżąco informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych.

Spółka BESTGUM ma opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania na wypadek ponadstandardowej absencji. Zadania spółki realizowane są na bieżąco a obecna sytuacja nie ma wpływu na zachowanie ciągłości pracy przedsiębiorstwa i KWB Bełchatów. Pewne i stabilne dostawy węgla do Elektrowni Bełchatów odbywają się na bieżąco.

info:

Sandra Apanasionek
Koordynator współpracy z mediami – Rzecznik Prasowy
Departament Komunikacji
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz