Home Zdrowie Śmierć pracownicy RAMB zarażonej koronawirusem. Komentarz PGE.

Śmierć pracownicy RAMB zarażonej koronawirusem. Komentarz PGE.

by admin
443 wejść

Potwierdzamy wiadomość o śmierci Pracownicy Spółki RAMB, która po ponad dwutygodniowym leczeniu w szpitalu jednoimiennym w Zgierzu przegrała walkę z chorobą COVID 19. Informacja nie została jeszcze potwierdzona przez służby Wojewody Łódzkiego.  Jednocześnie informujemy, że zakażenie kononawirusem u 38 – latki było pierwszym potwierdzonym przypadkiem w Spółce RAMB, o czym PGE GIEK informował 20 marca br. Do zarażenia nie doszło na terenie zakładu pracy. Niezwłocznie po uzyskaniu informacji potwierdzającej dodatni wynik testu na koronawirusa, kilka osób, które miały kontakt z kobietą zostało oddelegowanych na domową kwarantannę, zgodnie z zaleceniem Sanepidu. Na dzisiaj potwierdzono koronawirusa u 16 pracowników Spółki RAMB. Dwie osoby już wyzdrowiały, stan zdrowia 13 Pracowników jest dobry, przebywają na leczeniu domowym. W stanie ciężkim jest jeden Pracownik.

We wszystkich oddziałach PGE GiEK oraz spółkach zależnych wprowadzone są odpowiednie procedury w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pracownicy są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej i dezynfekcyjne. Wprowadzone rozwiązania organizacyjne uniemożliwiają przebywanie w jednym czasie grupie osób, ograniczono spotkania, Pracowników oddelegowano do pracy zdalnej na tych stanowiskach, gdzie jest to możliwe.

Główne ciągi komunikacyjne i miejsca ogólnodostępne są regularnie dezynfekowane. Pracownicy są na bieżąco informowani o wszystkich zaleceniach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w tym o profilaktyce oraz sposobie postępowania w razie wystąpienia objawów chorobowych.

Oddziały i spółki zależne PGE GiEK mają  opracowany i weryfikowany na bieżąco plan funkcjonowania na wypadek ponadstandardowej absencji, a jako zakłady strategiczne z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego, są w stałym kontakcie z lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za monitorowanie sytuacji w kraju i wszystkich lokalizacjach PGE GiEK.

Sandra Apanasionek
p.o. Dyrektor Departamentu Komunikacji
Departament Komunikacji
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Może Cię zainteresować