Home Zdrowie Maseczki od chińskiego przedsiębiorcy dla DPS-ów w Zabłotach i Bełchatowie.

Maseczki od chińskiego przedsiębiorcy dla DPS-ów w Zabłotach i Bełchatowie.

by admin
399 wejść

Chiński przedsiębiorca Weiping Wang, który w sierpniu ub, roku był gościem starosty Doroty Pędziwiatr, przysłał bełchatowskiemu starostwu maseczki ochronne. Droga paczki z Wenling w prowincji Zhejiang trwała blisko 3 tygodnie, ale zakończyła się sukcesem, w tym także zwolnieniem z opłaty cła. Maseczki zostaną przekazane do DPS w Zabłotach i Bełchatowie.

Firma Whachine Brotchers Ltd., należąca do pana Weiping Wang, miała być gościem tegorocznego V Forum Gospodarczego Powiatu Bełchatowskiego. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego w naszym kraju i na świecie, wydarzenie zaplanowane na kwiecień, zostało przeniesione na jesień tego roku. Poinformowany o tym fakcie chiński przedsiębiorca zaproponował nam wsparcie w postaci przesłania maseczek.

Jak pisał w korespondencji, sytuacja w jego dystrykcie jest już ustabilizowana, a mieszkańcy sukcesywnie wracają do swoich miejsc pracy. Cały czas jednak obowiązuje wszystkich reżim przeciwepidemiologiczny. Paczka z chirurgicznymi maseczkami utknęła jednak na kilka dni w urzędzie celnym. Dzięki pismom Starosty Bełchatowskiego i uzupełnieniu formalności ze strony chińskiej przesyłkę ostatecznie zwolniono z opłaty celnej i maseczki dotarły w tym tygodniu do Bełchatowa.

Trafią one do pracowników i mieszkańców Domów Pomocy Społecznej w Bełchatowie i Zabłotach.

źródło: Powiat Bełchatowski

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz