Home Zdrowie Pielęgniarka z DPS-u chora na koronawirusa. Ilu jest zarażonych pensjonariuszy?

Pielęgniarka z DPS-u chora na koronawirusa. Ilu jest zarażonych pensjonariuszy?

by admin
447 wejść

13 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Bełchatowie poinformowała Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie o pozytywnym wyniku badania w kierunku SARS-CoV-2 u jednej z pielęgniarek opieki długoterminowej zatrudnionej w firmie zewnętrznej NZOZ PROMED, świadczącej pracę na terenie Domu Pomocy Społecznej
w Bełchatowie.

W związku z powyższą sytuacją natychmiast podjęto działania zapobiegające ewentualnemu zapobieganiu rozprzestrzeniania się epidemii na terenie jednostki. W porozumieniu ze stacją sanepidu, 14-dniową kwarantanną zostało objętych 6 pracowników DPS (4 pielęgniarki i 2 opiekunów).

Mieszkańcy, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zarażoną dzisiaj zostali przeniesieni do wydzielonych pokoi i poddani obserwacji. Na dzień 15 sierpnia zaplanowano wymazy dla 87 mieszkańców DPS, 53 pracowników oraz 4 pielęgniarek z firmy NZOZ PROMED. U 6 pracowników objętych kwarantanną testy zostaną przeprowadzone w dniach 17-18 sierpnia 2020 r.

Do 21 sierpnia odwołano wizyty lekarskie mieszkańców w poradniach, z wyjątkiem zaistnienia sytuacji zagrażającej zdrowiu i wymagającej hospitalizacji. Do odwołania wstrzymano przyjmowanie nowych mieszkańców. W jednostce na bieżąco stosowane są środki ochrony indywidualnej.

Wszelkie dalsze działania podejmowane będą w zależności od rozwijającej się w jednostce sytuacji i wyników badań w kierunku SARS-CoV-2.

źródło: Powiat Bełchatowski

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz