Home Zdrowie Ewakuacja DPS-u w Bełchatowie

Ewakuacja DPS-u w Bełchatowie

by admin
456 wejść

Akcja przetransportowania podopiecznych bełchatowskiego DPS-u do szpitali związana jest z trudną sytuacją placówki, w której ponad tydzień temu wykryto ognisko koronawirusa.

W sumie chorobę COVID-19 zdiagnozowano u 56 osób – 53 pensjonariuszy i 3 pracowników. Wszyscy zdiagnozowani chorzy nie posiadali widocznych objawów, natomiast byli poddani stałemu nadzorowi i opiece medycznej. Podopieczni DPSu to w większości osoby starsze i bardzo schorowane. Dlatego kolejne dni okazały się rozwojowe i w wyniku zmieniającej się sytuacji koniecznym było umieszczenie:

• 3 mieszkańców w izolatorium,
• 7 mieszkańców w WSS w Zgierzu,
• 14 mieszkańców się w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie,
• 3 mieszkańców w Szpitalu Powiatowym w Radomsku
• 1 mieszkańca w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Łodzi

W minioną sobotę u osób niezakażonych zostały przeprowadzone kolejne testy. Niestety wynik pozytywny pojawił się u 4 kolejnych osób.
W wyniku bieżącej koordynacji prac sztabu kryzysowego i stałego nadzoru Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr i Wojewody Łódzkiego została podjęta natychmiastowa decyzja o przetransportowaniu wszystkich tych, którzy są zakażeniu koronawirusem do sąsiadujących z naszym powiatem placówek medycznych.
W DPS-e w Bełchatowie pozostaną tylko ci pensjonariusze, którzy otrzymali wynik negatywny. Częściowa ewakuacja ma zminimalizować ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie DPS-u i umożliwić dekontaminację całego budynku.

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz