Home Edukacja Dwoje nauczycieli z Zelowa zarażonych koronawirusem.

Dwoje nauczycieli z Zelowa zarażonych koronawirusem.

by admin
452 wejść

Dwoje nauczycieli pracujących w szkołach, na terenie gminy Zelów, po przeprowadzeniu badania w kierunku Covid-19 otrzymało dodatni wynik.

Nauczyciele Ci pracują w czterech szkołach, dla których organem prowadzącym jest gmina Zelów. Władze gminy wraz z dyrektorami szkół podjęli odpowiednie środki zaradcze. W placówkach tych od poniedziałku część klas przechodzi na nauczanie zdalne.

Dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonymi nauczycielami, zostali skierowani na kwarantannę. Pozostali uczniowie uczą się w trybie stacjonarnym w szkołach. Bieżąca sytuacja w szkołach: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie – nauczanie zdalne w klasach Liceum Ogólnokształcącego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczą się w trybie stacjonarnym w szkole. Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie – klasy skierowane na kwarantannę przechodzą od poniedziałku na nauczanie zdalne, pozostali uczniowie uczą się w trybie stacjonarnym w szkole.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie – klasy skierowane na kwarantannę przechodzą od poniedziałku na nauczanie zdalne, pozostali uczniowie uczą się w trybie stacjonarnym w szkole. Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie – klasy IV – VIII przechodzą od poniedziałku na nauczanie zdalne, pozostali uczniowie (klasy I-III, oddział przedszkolny i punkt przedszkolny) uczą się w trybie stacjonarnym w szkole.

W czasie weekendu we wszystkich czterech placówkach została przeprowadzona dekontaminacja. Dyrektorzy są w stałym kontakcie z Sanepidem oraz organem prowadzącym. Na stronach internetowych szkół na bieżąco zamieszczane są informacje na ten temat. Prosimy śledzić aktualności.

źródło: Gmina Zelów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz