Home Zdrowie Pielęgniarki szykują się do strajku.

Pielęgniarki szykują się do strajku.

by admin
508 wejść

OZZPiP przypomina, że przyjęta przez parlament ustawa została podpisana przez Andrzeja Dudę 3 listopada. “Wszyscy pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych, którzy uczestniczą w wykonywaniu świadczeń zdrowotnych osobom chorym na COVID-19 lub osobom z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 z niecierpliwością czekają na wejście w życie zagwarantowanych ustawą dodatków miesięcznych do wynagrodzenia w kwocie 100 proc. ich miesięcznych wynagrodzeń” – czytamy na Facebooku

Do wpisu dołączono pismo Krystyny Ptok, szefowej OZZPiP, do Morawieckiego i Adama Niedzielskiego. Ptok pisze, że “jeszcze niedawno ustawa była prezentowana i popierana przez rząd RP jako kluczowa, mająca poprawić warunki walki z epidemią COVID-19 oraz stworzyć osłony prawne dla pracowników medycznych za ewentualne nieumyślne błędy”.

“Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych podjął decyzje o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych. Następnym krokiem może być strajk generalny” – napisała na Twitterze Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych i wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.

źródło: msn.com/gazeta.pl/fb ogólnopolski związek zawodowy pielęgniarek i położnych

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz