Switch on the EIT in customizer!
Home Zdrowie Pielęgniarki szykują się do strajku.

Pielęgniarki szykują się do strajku.

by admin
204 wyświetleń

OZZPiP przypomina, że przyjęta przez parlament ustawa została podpisana przez Andrzeja Dudę 3 listopada. „Wszyscy pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych, którzy uczestniczą w wykonywaniu świadczeń zdrowotnych osobom chorym na COVID-19 lub osobom z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 z niecierpliwością czekają na wejście w życie zagwarantowanych ustawą dodatków miesięcznych do wynagrodzenia w kwocie 100 proc. ich miesięcznych wynagrodzeń” – czytamy na Facebooku

Do wpisu dołączono pismo Krystyny Ptok, szefowej OZZPiP, do Morawieckiego i Adama Niedzielskiego. Ptok pisze, że „jeszcze niedawno ustawa była prezentowana i popierana przez rząd RP jako kluczowa, mająca poprawić warunki walki z epidemią COVID-19 oraz stworzyć osłony prawne dla pracowników medycznych za ewentualne nieumyślne błędy”.

„Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych podjął decyzje o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych. Następnym krokiem może być strajk generalny” – napisała na Twitterze Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych i wiceprzewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.

źródło: msn.com/gazeta.pl/fb ogólnopolski związek zawodowy pielęgniarek i położnych

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj