Home Województwo Piotrków Trybunalski. Nielegalnie chcieli przedostać się do Niemiec. Trzech imigrantów z Afganistanu, podróżowało w naczepie tira.

Piotrków Trybunalski. Nielegalnie chcieli przedostać się do Niemiec. Trzech imigrantów z Afganistanu, podróżowało w naczepie tira.

by admin
538 wejść

Trzech imigrantów z Afganistanu, podróżowało w naczepie tira przewożącego sprzęt gospodarstwa domowego. Ich podróż zakończyła się podczas rozładunku w jednym z magazynów w Piotrkowie Trybunalskim. Zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

20 stycznia 2021 roku po godzinie 22:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że na terenie jednego z magazynów w Piotrkowie Trybunalskim podczas rozładunku pracownik zauważył trzech mężczyzn innej narodowości. Jak się okazało podróżowali oni w naczepie samochodu ciężarowego. Załadunek rozpoczął się 12 stycznia 2021 roku w Turcji.

20,21 i 22- letni obywatele Afganistanu swoją wyprawę najprawdopodobniej rozpoczęli w Rumunii, podczas postoju kierowcy. Chowając się za lodówkami przemierzyli wielokilometrową drogę. Ich podróż najprawdopodobniej trwała 4 lub 5 dni. Posiadali jedynie bagaże podręczne oraz niewielkie ilości wody i jedzenia. Nielegalni „turyści” swoją podróż planowali zakończyć w Niemczech.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut nielegalnego przekroczenia granic. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

źródło: KMP Piotrków Trybunalski

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz