Home Zdrowie Zbliża się lockdown w całej Polsce?

Zbliża się lockdown w całej Polsce?

by admin
701 wejść

To już praktycznie przesądzone. Według nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski, minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji w środę po południu ogłosi lockdown w całej Polsce. A to oznacza, że w najbliższych dniach, także podczas Świąt Wielkanocnych czeka nas zaostrzenie restrykcji. Argumentem, który przeważył, mają być najnowsze, rekordowe dane dotyczące liczby zachorowań.

Niestety, ale spełnia się czarny scenariusz odnośnie trzeciej fali pandemii w Polsce. Dzienna liczba zachorowań na koronawirusa w środę wyniosła ponad 25 tysięcy przypadków, a liczba zgonów wyniosła 453.

A to oznacza, że rząd nie będzie dłużej zwlekał i ogłosi lockdown w całym kraju. Decyzja ma być oficjalnie przedstawiona w środę po południu przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

W związku z tym mają zostać zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry oraz baseny, boiska i inne obiekty sportowe. Z kolei uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej uczyliby się w trybie hybrydowym: jednego dnia w domu, jednego dnia w szkole.

Wprowadzenie nowych restrykcji miałoby nastąpić w sobotę lub w poniedziałek (resort zdrowia ma podjąć decyzję w ostatniej chwili). Obostrzenia mają obejmować najbliższe dwa tygodnie, a więc i okres Świąt Wielkanocnych.

Przypomnijmy, że zaostrzone restrykcje obowiązują obecnie w czterech województwach: na Warmii i Mazurach, na Pomorzu, na Mazowszu i w Lubuskiem.

Z naszych informacji wynika, że lockdown, który ogłoszono na początku w województwie warmińsko-mazurskim przynosi efekty. W porównaniu do sytuacji sprzed dwóch tygodni wzrosty liczby zachorowań są mniejsze. A to by oznaczało, że obostrzenia wprowadzone w tamtym rejonie zaczęły przynosić efekt.

Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego główną przyczyną rozwoju trzeciej fali pandemii jest mutacja brytyjska koronawirusa. Podczas wtorkowego wystąpienia w Sejmie podkreślał, że czeka nas ciężki miesiąc walki z pandemią.

Od dwóch dni mamy bardzo negatywny sygnał w postaci skokowego przyrostu dynamiki zachorowań między kolejnymi tygodniami. Dynamika niedzielna przekroczyła wartość 75 proc., a dzisiejsze dane, które dotyczą dnia wczorajszego pokazują, że ta dynamika wynosi 44 proc. – mówił Niedzielski.

Ostatnie dane na temat zachorowań powodują, że Polska znalazła się w ścisłej czołówce światowej listy pandemii. Ostatnie dobowe dane sytuują nasz kraj na siódmym miejscu na świecie pod względem bezwzględnej liczby zakażeń.

Nie tylko Polska zaostrza restrykcje. Portugalia, Włochy, Węgry i Szwecja zaostrzają ograniczenia: zamykają sklepy, restauracje i bary. Surowe obostrzenia nadal obowiązują w Holandii, Francji, Czechach i na Słowacji.

źródło: wp.pl

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Niema CovidSrovid 17 marca 2021 - 11:17

Żenada. Na ulicach nie widać obłożnie chorych. Są tylko w wyimaginowanym świecie PISu, śmieją się z ludzi bo mogą robić sobie co chcą. Chcą ludzi w domach pozamykać, żeby sami swobodnie łazić – dlaczego? Bo się boją ludzi. Ludzie, którzy dawnej byli kopani po tyłkach teraz chcą udawać, że są kimś ważnym i ograniczać ludziom wszystko. Chory kraj, chory rząd. Dobrze, że jeszcze niektórzy ludzie są mądrzy nie wierzą już, że ich zwykłe przeziębienie to żaden COVID, głupi tylko będzie udawał i upajał się swoim pseudocovidem i opowiadał wszystkim dookoła jaki to teraz celebryta bo covid miałem . Buuaahhhaaaa…. no to dawaj do rekamy 😀 albo od razu partia PIS Cię do siebie weźmie żeby dalej siać propagandę. A czasy ciężkie mamy nie przez Covid tylko ciężkie od dnia kiedy PIS wygrało wybory.

Reply
Morek 17 marca 2021 - 13:08

Brawo ty, racja święta racja, propaganda cała para

Reply

dodaj komentarz