Home Zdrowie Uroczysta akademia HDK. [ZDJĘCIA]

Uroczysta akademia HDK. [ZDJĘCIA]

by admin
278 wejść

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą polską organizacją humanitarną. W 1972 roku Polski Czerwony Krzyż doceniając zasługi honorowych dawców krwi Polski ustanowił Dni Honorowego Krwiodawstwa, które niezmiennie obchodzone są w dniach 22 – 26 listopada.

Z tego tytułu w dniu dzisiejszym z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Elektrowni Bełchatów w MCK „Giganty Mocy” odbyła się akademia, w której udział wzięły m.in. przedstawiciele klubów HDK z rejonu bełchatowskiego. Uroczystość była doskonałą okazją do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć i aktywności przez przybyłe Kluby, a także do wręczenia najbardziej zasłużonym krwiodawcom odznak, m.in. resortowej „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, a także Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego krzyża.

Oprócz tego wyróżniono licznymi medalami oraz wyróżnieniami osoby wspierające i działające na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Złożono również zasłużone podziękowania licznie przybyłym sponsorom oraz instytucjom samorządowym szczebla okręgowego jak i rejonowego za wkład jaki wnoszą swoją postawą w szerzenie honorowego krwiodawstwa.

Wszystkim odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym. Pamiętajmy, że krew to lek, którego w żaden sposób nie można zastąpić, jest najcenniejszą
substancją w organizmie człowieka. Dzięki wrażliwości na drugiego człowieka i ofiarowanie własnej krwi, każdego dnia może zostać uratowane zdrowie i życie wielu pacjentów.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz