Home Edukacja SOSW dla dzieci w Syrii

SOSW dla dzieci w Syrii

by admin
474 wejść

Rodziny w Syrii żyją w skrajnym ubóstwie. Pozbawione są często bezpiecznego schronienia, nie mają dostępu do leków, ciepłych ubrań, czy koców. Bez odpowiedniej pomocy najmłodsi mogą nie
przetrwać w tak trudnych warunkach.

UNICEF jest na miejscu i jako jedna z nielicznych organizacji niesie pomoc na terenie niemal całego kraju.  Pomaga zapewniając dzieciom ciepłe kurtki, buty, odzież i koce.

UNICEF wspiera finansowo rodziny, zapewnia najmłodszym dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej oraz ogrzewa szkolne klasy, w których dzieci mogą schronić się przed mrozem i czuć się bezpiecznie.

Niestety, potrzeby są ogromne, dlatego Unicef potrzebuje wsparcia w wykonaniu tej misji!
Nasza placówka już po raz drugi zaangażowała się w projekt edukacyjny pod patronatem UNICEF.
W tym roku jego hasło przewodnie brzmi „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. W dniach 22.01-26.01.2018r. odbędzie się „Tydzień dla UNICEF”- w tym czasie zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne, przybliżające naszym uczniom codzienne życie dzieci z Syrii. Będzie to także czas zbiórki funduszy na rzecz tych dzieci.
Głównym wydarzeniem projektu będzie Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek, w którym oprócz uczniów naszej placówki wezmą udział także zaproszeni goście: soliści ze Szkoły Podstawowej nr 1, chór ze Szkoły Podstawowej nr 9, uczniowie Szkoły Muzycznej, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz bełchatowski chór “Pasjonata”.

Fundusze zgromadzone w ten dzień także zasilą konto akcji. Stowarzyszenie UNICEF Polska posiada zarejestrowaną zbiórkę na rzecz dzieci z Syrii.

Numer zbiórki to 2017/372/OR (tytuł zbiórki : Pomoc dzieciom w Syrii).

Koordynatorem projektu jest p. Marzena Wesołowska.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz