Home Zdrowie Groźne owady

Groźne owady

by admin
377 wejść

W ostatnich dniach nasila się żerowanie owadów latających. Szerszenie, osy, pszczoły i podobne owady są dla nas pewnym zagrożeniem.

Bełchatowscy Strażacy ale również strażacy całego powiatu mają w związku z tym coraz więcej pracy. Owady te prowadzą wzmożone żerowanie podczas takich temperatur z jakimi my obecnie się zmagamy. Są agresywniejsze i mniej przewidywalne.

Strażacy apelują o to aby samemu nie próbować usuwać takich gniazd. Bez odpowiedniego ubrania może to być dla nas bardzo niebezpieczne a nawet śmiertelne. Jeżeli człowiek znajdzie się za blisko gniazda, może być potraktowany jak intruz i zaatakowany.

Osoby uczulone na jad tych owadów, ciężko znoszą potencjalne ukąszenia. Jad osy, pszczoły czy szerszenia może wywołać niebezpieczne uczulenie zwane wstrząsem anafilaktycznym. Po ewentualnym ukąszeniu, należy zgłosić się do najbliższego punktu oddziału szpitalnego. Osoby które są świadomi uczulenia na jad owadów błonkoskrzydłych, powinny to zrobić niezwłocznie.

Apelujemy zatem również i my. Nie próbujmy sami pozbywać się gniazd. Druhowie i druhny z Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie, służą nam profesjonalną pomocą.

Widzisz zagrożenie owadami ? Powiadom o tym dzwoniąc pod numer telefonu 998.

foto: facebookOSPDrużbice/Łukasz

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz