Home Zdrowie Pomoc w nakrętkach

Pomoc w nakrętkach

by admin
415 wejść

Około dwóch milionów sztuk znajduje się w stosie prawie czterech ton plastikowych nakrętek, który będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek przy Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie.

Zapraszam 14 września (piątek) na godzinę 10.00 na teren przy budynku Centrum Kształcenia Praktycznego (wjazd od ulicy Wrzosowej). Odbędzie się tam podsumowanie akcji zbiórki nakrętek „Zakręcona pomoc dla Patrycji”, odbywającej się pod patronatem Waldemara Wyczachowskiego, starosty bełchatowskiego.

Zbiórka dla Patrycji to już trzecia edycja akcji koordynowana przez bełchatowskie Centrum Kształcenia Praktycznego. Wcześniej nakrętki zbierano dla Mateusza Więcława, w której łącznie zgromadzono 3213 kilogramów nakrętek. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek zakupiono matę z hydromasażem i inhalacją, która jest potrzebna w codziennych ćwiczeniach i rehabilitacji. Następnie udało się pomóc Amelce Fronc. Dzięki mobilizacji i zaangażowaniu organizatorów i uczestników akcji, udało się zebrać ponad sześć ton nakrętek. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek- około 5.000 złotych, plus zebrane podczas charytatywnego turnieju piłki nożnej 2.700 złotych oraz dofinansowanie Narodowego Funduszu Zdrowia w kwocie 3.200 złotych, pozwoliło zakupić profesjonalny sprzęt ortopedyczny dla cierpiącej na mózgowe porażenie spastyczne czterokończynowe i wodogłowie Amelki.

Natomiast obecna akcja miała za zadanie pomóc Patrycji Oszczyk. Patrycja, jak Mateusz i Amelka, jest również wychowanką Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie. Ma 17 lat, uwielbia tańczyć, zbiera lalki Barbie i jak mówi jej mama Agnieszka, jest zawsze uśmiechnięta.

Patrycja jest pogodna, nawet jak w szpitalu otrzymuje kroplówki, potrafi lekarzowi czy pielęgniarce podziękować za wkłucie – mówi Agnieszka Oszczyk. – Jest pozytywnym dzieckiem, swoim uśmiechem i podejściem do drugiego człowieka potrafi rozkruszyć nawet najbardziej zatwardziałe serce.

Patrycja cierpi na zanik mięśni, jest to uszkodzenie linii ośrodkowej mózgu, ma niedowład lewostronny, a cała jej rehabilitacja polega na ruchu. Jedną z metod jest jazda na rowerze, jednak dziecko nie posiada roweru stacjonarnego, którego mogłaby używać w domu podczas miesięcy zimowych. Dlatego obecna zbiórka nakrętek miała pomóc w sfinansowaniu zakupu takiego roweru.

Akcja zbiórki nakrętek jest wspaniała, cieszę się że po raz trzeci pomagamy dziecku z naszego ośrodka – mówi Małgorzata Stemplewska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bełchatowie. – Patrycja jest wspaniałą nastolatką, jak najbardziej zasługuje na pomoc i wsparcie ludzi. Dodam, że mama Patrycji, z którą współpracujemy od lat, jest wyjątkową osobą, ogromnie wspiera chorą córkę, ale jednocześnie bardzo rzadko prosi o pomoc i to, że Patrycja została wybrana, było dla niej bardzo krępujące, ale i bardzo wzruszające.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz