Home Rozrywka Wyniki konkursu – “Niedaleko pada jabłko od jabłoni”.

Wyniki konkursu – “Niedaleko pada jabłko od jabłoni”.

by admin
453 wejść

Spośród pięćdziesięciu nadesłanych prac jury wybrało te, które najlepiej oddają podobieństwo dzieci i rodziców w myśl przysłowia: niedaleko pada jabłko od jabłoni. Nagrody laureatom zostaną wręczone w piątek, 21 września, podczas oficjalnego otwarcia Festiwalu Sztuki Jabłka.

Konkurs „Niedaleko pada jabłko od jabłoni” skierowany był do bełchatowian, którzy lubią robić zdjęcia, szczególnie swoim najbliższym. Zadaniem uczestników było uwiecznienie na fotografii podobieństwa rodziców i dzieci. Nie chodziło tylko o wspólne cechy  fizyczne (taki sam uśmiech, sposób siadania czy spojrzenia), ale także dzielone z matką  lub ojcem pasje i zainteresowania.


Pierwsza edycja konkursu cieszyła się dużym powodzeniem i, jak mówi Dawid Zemlak (przewodniczący jury), wszystkie nadesłane prace pokazały silne więzi rodzinne i międzypokoleniowe. – Otrzymaliśmy pięćdziesiąt zdjęć, które pokazały jak kreatywni są bełchatowianie. Mieliśmy naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Przy wyborze doceniliśmy pomysłowość oraz indywidualne podejście do tematu – dodaje Dawid Zemlak.


Komisja konkursowa wybrała trzy zwycięskie prace, a czterem uczestnikom przyznała wyróżnienia. Nagrody wręczone zostaną podczas oficjalnego otwarciaFestiwalu Sztuki Jabłka, w piątek 21 września w Jabłoniowym Sadzie


Laureci konkursu fotograficznego „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”:

  • I miejsce – Agnieszka Kukiałka
  • II miejsce – Adriana Sikorska
  • III miejsce – Olga Madalińska


Wyróżnienia:

  • Ewa Grudzień
  • Sylwia Hałaczkiewicz
  • Sylwia Madalińska
  • Justyna Pędziwiatr

I miejsce – Agnieszka Kukiałka

II miejsce – Adriana Sikorska

III miejsce – Olga Madalińska

źródło: belchatow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz