Home Edukacja Dyrektorzy szkół i przedszkoli odebrali nominacje.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli odebrali nominacje.

by admin
417 wejść

Wiadomo już, kto obejmie funkcję dyrektorów w kilku bełchatowskich szkołach i przedszkolu. Zmiany na stanowiskach szykują się w przedszkolu integracyjnym nr 3 oraz szkołach: „Jedynce” i „Trzynastce”, z kolei „Dwunastką” i „Mickiewiczem” zawiadywać będą dotychczasowe dyrektorki.

We wtorek, 25 czerwca, prezydent miasta Mariola Czechowska wręczyła nowym dyrektorom akta powierzenia. – Zadania, które czekają na kierujących placówkami oświatowymi, do najłatwiejszych nie należą. Dlatego cieszę się i jednocześnie dziękuję, że zdecydowałyście się Panie podjąć to wyzwanie. Życzę wytrwałości, sukcesów i satysfakcji zarówno zawodowej, jak i osobistej. Jestem przekonana, że nasza współpraca układać się będzie bardzo dobrze – powiedziała prezydent Mariola Czechowska w trakcie spotkania.

Zgodnie z ustawą „Prawo oświatowe” kadencja dyrektorów trwa pięć lat, rozpocznie się 1 września, a zakończy w sierpniu 2024 roku. Wyjątkiem jest sytuacja w SP nr 13, gdzie nowa dyrektor obowiązki pełnić będzie od 1 lipca do 31 sierpnia 2023 roku.

Integracyjnym Przedszkolem Samorządowym nr 3 w Bełchatowie przez pięć najbliższych lat kierować będzie Aneta Dąbrowska. Zastąpi ona Elżbietę Pietrykiewicz. Nowa dyrektor doskonale zna swoje przedszkole, bowiem jako przedszkolanka i nauczyciel wspomagający pracuje w nim od 13 lat. Jest nauczycielem dyplomowanym, magistrem pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Skończyła też oligofrenopedagogikę, logopedię i terapię pedagogiczną.

Z kolei nominację na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza z oddziałami integracyjnymi odebrała magister Renata Szustakiewicz, która nowe obowiązki przejmie od Beaty Piwowarskiej. Renata Szustakiewicz ma za sobą 25 lat pracy pedagogicznej, uczy języka polskiego, a z PG nr 1 związana była od 1999 roku. Od momentu połączenia gimnazjum i podstawówki sprawuje funkcję wicedyrektora szkoły, dlatego dobrze zna problemy i potrzeby zarówno uczniów, rodziców, jak i nauczycieli.

Prawie takie samo, bo 22 lata, doświadczenie zawodowe ma Urszula Dudek-Nitecka, nowa dyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 im. UNICEF z oddziałami integracyjnymi. Jest nauczycielem dyplomowanym. Długo związana była z SP nr 1, gdzie pracowała jako nauczyciel wspomagający, współorganizujący kształcenie w klasie integracyjnej.

Na stanowisku dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie zmian natomiast nie będzie. Konkurs wygrała dotychczasowa dyrektor Ewa Mękarska. Blisko trzydziestoletni staż pracy pedagogicznej, wykształcenie polonistyczne, kwalifikacje z oligofrenopedagogiki, kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoły najpierw jako wicedyrektor, później dyrektor, przemyślana koncepcja funkcjonowania i rozwoju miejskiego liceum – to niewątpliwie atuty dyrektor Mękarskiej.

Podobnie w Szkole Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego na drugą kadencję wybrana została dotychczasowa dyrektor – Agnieszka Ludwiczak-Maszewska. W zawodzie pracuje ponad 19 lat, najpierw jako nauczyciel języka polskiego, a od 2014 roku jako dyrektor „Dwunastki”. Jej zaangażowanie i znajomość realiów szkoły, potrzeb uczniów i oczekiwań rodziców to niewątpliwie zalety kandydatury dyrektor Ludwiczak-Maszewskiej.

Warto na koniec podkreślić, że w trakcie konkursu kandydatki na dyrektorki musiały zaprezentować swoje autorskie koncepcje na funkcjonowanie i rozwój placówek. Jak wszystkie panie podkreślają, pomysłów na kierowanie swoimi placówkami mają dużo. Są pozytywnie nastawione, pełne energii i gotowości do pracy, a przy tym otwarte na nowe, kreatywne inicjatywy, które sprawić mają, że szkoły i przedszkole będą się stale rozwijać. Obecnie trwa przygotowanie do przekazania placówek, ich dokumentacji oraz majątku.

Nowo powołanym dyrektorkom gratulujemy i życzymy, by praca była dla nich źródłem zadowolenia i satysfakcji.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz