Home Edukacja Grzegorz Gryczka jest i pozostanie dyrektorem szkoły.

Grzegorz Gryczka jest i pozostanie dyrektorem szkoły.

by admin
489 wejść

W związku z pojawiającymi się informacjami na temat rzekomego przywrócenia na stanowisko odwołanej dyrektor Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim, informujemy, iż Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi faktycznie uchylił zarządzenie Wójta Gminy Bełchatów Konrada Koca w sprawie odwołania dyrektor szkoły.

Orzeczenie to NIE JEST jednak prawomocne, Gmina Bełchatów odwoła się od niego i sprawa będzie rozpatrywana przez Naczelny Sąd Administracyjny.

Trzeba wskazać, iż powodem uchylenia zarządzenia było to, że zdaniem WSA odwołanie nastąpiło zbyt późno. Decyzja tego typu powinna była, zdaniem sądu, zostać podjęta niezwłocznie po zaistnieniu okoliczności, które o odwołaniu przesądzały, tj. zaraz po uprawomocnieniu się wyroków sądów zajmujących się niezgodnymi z prawem czynami pani dyrektor, czyli jeszcze w 2017 roku.

Ówczesny wójt, Kamil Ładziak, na tę decyzję jednak się nie zdobył. Wójt Konrad Koc podjął najszybciej, jak tylko mógł. Nie tylko rodzice, ale zapewne cała społeczność Kurnosa Drugiego zadaje sobie pytanie, co stanie się, jeśli sąd drugiej instancji również uchyli zarządzenie wójta?

Otóż będzie to skutkować jedynie tym, że byłej dyrektor zostanie po prostu przywrócony dodatek funkcyjny (obecnie nadal jest ona przecież pracownicą szkoły). Nie będzie ona miała żadnego wpływu na sposób zarządzania placówką.

Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim JEST I POZOSTANIE pan Grzegorz Gryczka. Co istotne, z końcem obecnego roku szkolnego Szkoła Podstawowa zostanie przekształcona w Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kurnosie Drugim i wówczas dyskusja na temat statusu byłej dyrektor będzie bezprzedmiotowa. Konkurs na stanowisko dyrektora nowej placówki zostanie ogłoszony wiosną 2020 roku.

źródło: fb/Gmina Bełchatów

Może Cię zainteresować

2 komentarze

Belchatowianin 13 września 2019 - 11:51

Oni już dobrze wiedzą kto zostanie dyrektorem na przyszłe kadencję. Te Konkursy to Żenada. Ludzią ciemnote wciskając że konkurs a później i tak wychodzi kto zostaje

Reply
Anonim 13 września 2019 - 11:53

Stoleczki od Chrzanowskiego Rządów zostały obstawione tylko zmieniają się pozycje tych samych osób jak nie wicestarosta radny to dyrektor szkoły lub gminnego centrum kultury itp. Zawsze ci sami ludzie tylko gdzie indziej

Reply

dodaj komentarz