Home Edukacja Od jutra wszystkie szkoły zostają zamknięte.

Od jutra wszystkie szkoły zostają zamknięte.

by admin
621 wejść

Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych od poniedziałku na dwa tygodnie. Już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego – poinformował premier Mateusz Morawiecki. W czwartek i piątek rodzice będą jeszcze mogli oddać dzieci pod opiekę dyżurujących nauczycieli.

Na konferencji – oprócz premiera – pojawili się też: minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

– Jest dla nas jasne, że koronawirus i epidemia, która się teraz rozwija, może być bardzo groźna. Może stać się pandemią według WHO – powiedział premier. – Brałem udział w wideokonferencji Rady Europejskiej. Widać wyraźnie, że Polska stosuje bardzo dobrą strategię. Staramy się wyprzedzać pewne działania, które są później powielane przez innych – kontynuował.

Morawiecki stwierdził również, że “do opanowania tej sytuacji, do łagodnego przebiegu, potrzebne są zdeterminowane działania”.

Badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 prowadzone są m.in. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie, Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w stolicy oraz laboratoriach w Olsztynie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Gdańsku oraz Kielcach.

źródło: onet.pl

Może Cię zainteresować