Home Zdrowie Od soboty bez maseczek.

Od soboty bez maseczek.

by admin
425 wejść

Od soboty będziemy mogli pożegnać się z maseczkami, zniesiony bowiem zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Usta i nos nadal jednak trzeba będzie zakrywać w komunikacji miejskiej oraz zamkniętych przestrzeniach publicznych, takich jak sklepy, urzędy czy galerie handlowe.

Kościoły, koncerty.

Od 30 maja dopuszczalne będą zgromadzenia do 150 osób pod warunkiem zachowania między uczestnikami odpowiedniej odległości oraz zakrywania przez nich ust i nosa. Ostateczna decyzja będzie tu jednak należeć do inspektorów sanitarnych, którzy mogą ich zakazać takich zgromadzeń w miejscach będących ogniskami wirusa.

Podobny limit – 150 uczestników – będzie obowiązywał podczas koncertów plenerowych, które także mogą być organizowane od najbliższej soboty.

Kina, siłownie, baseny, wesela.

Tydzień później, w sobotę 6 czerwca, swoje podwoje będą mogły otworzyć siłownie. Ale nie tylko. Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom do pracy wrócą nie tylko kluby fitness, ale też sale zabaw, baseny i parki rozrywki.

W  tym samym czasie odmrożone zostaną kina, teatry, filharmonie, audytoria w domach kultury czy cyrki. Decyzja o otwarciu będzie należeć do ich właścicieli.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz