Home Motoryzacja Od dziś w MZK-ach może jeździć więcej pasażerów

Od dziś w MZK-ach może jeździć więcej pasażerów

by admin
416 wejść

Od wtorku, 2 czerwca emzetkami może jednocześnie jeździć więcej pasażerów. Zmiana związana jest z wprowadzeniem czwartego etapu odmrażania gospodarki oraz łagodzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Zgodnie z nowymi wytycznymi w autobusach komunikacji miejskiej zajętych może być połowa wszystkich miejsc – siedzących i stojących, natomiast pasażerowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości.

Kolejny, czwarty już, etap odmrażania gospodarki oznacza także zmiany w zasadach podróżowania komunikacją miejską. Od wtorku, 2 czerwca zwiększa się maksymalna dopuszczalna liczba pasażerów w autobusach. Do tej pory było to 30 proc. wszystkich dostępnych miejsc siedzących i stojących – teraz zajętych może być 50 proc.

Oznacza to, że bełchatowskimi emzetkami, w zależności od rodzaju pojazdu, jechać może od 21 do 51 osób. Informacja o maksymalnej liczbie pasażerów, mogących jednocześnie przebywać w autobusie jest umieszczona na szybie przy drzwiach każdego autobusu. Dodatkowo informacja o zmianie dopuszczalnej maksymalnej liczby pasażerów w transporcie publicznym dostępna jest na stronie www.mzk.belchatow.pl. Jednocześnie Miejski Zakład Komunikacji apeluje o zachowanie bezpiecznych odległości między pasażerami.

Ważne! W autobusach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

W dalszym ciągu w emzetkach są tzw. strefy wydzielone – przednie drzwi są wyłączone z użytkowania a kierowcę od pasażerów oddziela taśma umieszczona za pierwszymi rzędami siedzeń. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących autobusami komunikacji miejskiej wszystkie pojazdy po każdorazowym dojeździe do krańcówki są wietrzone, codziennie prowadzona jest także ich dezynfekcja.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz