Home Edukacja Ruszyły matury.

Ruszyły matury.

by admin
435 wejść

Z miesięcznym opóźnieniem ale ruszyły. Równo o godzinie 9 w bełchatowskich szkołach średnich tegoroczni maturzyści przystąpili do najważniejszego egzaminu w życiu. Cała procedura odbywała się z zachowaniem pełnego rygoru sanitarnego.

Przy wejściu do szkół zainstalowane zostały dozowniki ze środkiem do odkażania dłoni. Każdy uczeń posiadał maseczkę i własne przybory do pisania. Zachowana została także odległość społeczna podczas rejestracji maturzystów.

W sumie do tegorocznych, całkiem innych niż zwykle matur przystąpiło ponad 700 maturzystów. W szkołach nadzorowanych przez Powiat Bełchatowski to 664 osoby, w tym: 523 tegorocznych absolwentów oraz 141 absolwentów lat ubiegłych, którzy będą powtarzać egzamin, poprawiać wynik egzaminu lub podchodzić do niego po raz pierwszy. Natomiast w miejskim liceum im. Adama Mickiewicza uczniów zdających maturę w 2020 roku jest 68.

Tegoroczni maturzyści / absolwenci lat ubiegłych, z podziałem na szkoły:
I LO 122/26
II LO 141/34
ZSP 1 – TE 119/19
ZSP 1 – IV LO 33/15
ZSP 2 – TE-H 84/45
ZSP Zelów – TM 24/2

Najwięcej maturzystów będzie zdawało we wtorek 9 czerwca podstawę matematyki – 611, 548 będzie zdawało podstawę z j. polskiego w poniedziałek 8 czerwca, a do j. angielskiego 9 czerwca podejdzie 539 maturzystów.
Najchętniej wybieranym rozszerzeniem u tegorocznych maturzystów jest j. angielski -356, matematyka – 194 i geografia – 144.

W szkołach w ostatnich dniach trwały przygotowania do przeprowadzenia egzaminów.
Dyrektorzy i nauczyciele opracowali wewnętrzne procedury. Placówki musiały bowiem
spełnić szereg nowych wymogów związanych z pandemią koronawirusa. Uczniowie będą siedzieć w ławkach oddalonych od siebie o co najmniej 1,5 metra. Korzystać będą m.in. z własnych przyborów piśmienniczych, linijki czy cyrkla. Muszą mieć ze sobą drugie śniadanie.

Do momentu zajęcia miejsca w sali będą musieli mieć maseczki. Jeśli ktoś będzie chcieć, to może pisać w niej egzamin. Przy każdym opuszczeniu miejsca, maseczki muszą być ponownie założone. Każda szkoła będzie musiała udostępnić przynajmniej dwa wejścia do obiektu. Młodzież musi mieć dostęp do płynów dezynfekujących. Nauczyciele będą wyposażeni w maseczki, czy tez przyłbice, sale będą regularnie wietrzone.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz