Home Wideo Drive-Thru w Bełchatowie [FILM]

Drive-Thru w Bełchatowie [FILM]

by admin
463 wejść

Mobilny punkt pobrań do badań w kierunku koronawirusa stanął w Bełchatowie. Miasto zorganizowało go w porozumieniu z bełchatowskim sanepidem i wojewodą łódzkim. Badane są w nim osoby, które wyznaczyła Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Punkt mobilnych wymazów działa na parkingu przy ul. Staszica – w rejonie boisk treningowych. Skorzysta z niego około stu osób skierowanych przez bełchatowski sanepid. Badania będą przeprowadzane w czwartek, 25 czerwca. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba niewykluczone, że miasto ponownie zorganizuje taką formę pobierania próbek.

Po tym, jak w Grocholicach stwierdzono ognisko zakażenia koronawirusem wiele osób zostało objętych kwarantanną. Część z nich została już przebadana. Aby przyspieszyć diagnostykę u kolejnych mieszkańców, a także by zaoszczędzić im wizyt w szpitalu zorganizowaliśmy mobilny punkt pobrań. Dzięki temu bełchatowianie nie muszą szukać punktów drive-thru w innych miastach – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Jestem przekonana, że w ten sposób szybko uda się ustalić osoby chore i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym mieście – dodaje prezydent Czechowska.

Pobranie wymazu w mobilnym punkcie trawa tak naprawdę chwilę. – Przebiega to sprawnie. Wszystko odbywa się bez wysiadania z pojazdu. Najpierw sprawdzana jest tożsamość osób. Kolejny krok to już samo badanie – tłumaczy Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w bełchatowskim magistracie, który kieruje całą akcją.

info: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Lukas 26 czerwca 2020 - 15:26

Skończcie z tą PROPAGANDĄ ! Sytuacja jak z przed pierwszym rozbiorem Polski w 1772 r., którego poprzedziła ‘sztuczna’ epidemia, by wystraszyć społeczeństwo po to by pod jej ‘parasolem’ wprowadzić absurdalną agendę, co się właśnie dzieje !

Reply

dodaj komentarz