Home Wideo 260 akcja oddawania krwi. [FILM]

260 akcja oddawania krwi. [FILM]

by admin
473 wejść

To już 260 akcja oddawania krwi organizowana przez klub HDK PCK działające przy elektrowni Bełchatów. Jak do tej pory na przełomie 40 lat udało się zebrać ponad 6.400 litrów tego drogocennego leku. Elektrowniany klub przystąpił też do Ogólnopolskiego alertu akcji oddawania krwi, która trwa już od 11 lutego i potrwa do 22 września by uczcić 100-lecie “Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą”.

Promujmy ideę honorowego krwiodawstwa zachęcając wszystkich Rodaków zdolnych do „Daru krwi – Daru Życia w Imię Boże” dedykując jak najwięcej akcji krwiodawstwa organizowanych w całym kraju na rzecz Alertu. Zapraszamy kluby HDK z całej Polski i indywidualnych krwiodawców do uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Udział w Alercie należy zgłaszać ekipom pobierającym krew, powołując się na hasło „Cud nad Wisłą”. Prosimy też o przesyłanie potwierdzeń indywidualnych i zbiorowych do organizatora akcji na adres e-mailowy: henrykzajac11@gmail.com.

Spośród klubów HDK, które oddadzą najwięcej krwi w okresie trwania Alertu i przedłożą oryginał zaświadczenia wydanego przez centrum krwiodawstwa potwierdzający ilość oddanej krwi, w dniu 26 września 2020 roku w Niepokalanowie, będzie wyłoniony zwycięski klub, który zostanie uhonorowany Suwerennym Orderem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, a Krwiodawcy, którzy oddadzą tego dnia krew w Niepokalanowie otrzymają losowo upominki. Oddając krew, pamiętajmy, że w 1920 – ONI ODDALI ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ, 2020 – MY TYLKO KREW BLIŹNIM w IMIĘ BOŻE”.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz