Home Zdrowie Zbadaj swoje piersi. Bezpłatna mammografia w Bełchatowie

Zbadaj swoje piersi. Bezpłatna mammografia w Bełchatowie

by admin
412 wejść

Bełchatowianki między 50 a 69 rokiem będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus zaparkuje przy Miejskim Centrum Kultury w poniedziałek, 7 września. Badanie jest szybkie i bezbolesne, i co ważne, do jego przeprowadzenia nie jest potrzebne skierowanie.

Ideą ogólnopolskiego „Programu Profilaktyki Raka Piersi” jest dotarcie do kobiet, które mają utrudniony dostęp do badań. Dlatego też mobilne pracownie mammograficzne przyjeżdżają do małych i średnich miasta, umożliwiając tym samym wykonanie profilaktycznej mammografii w miejscu zamieszkania. Co ważne, badanie wykonane w mammobusie w żadnym stopniu nie odbiega standardem od tych wykonywanych w stacjonarnie w przychodni bądź szpitalu.

W 2020 roku w Bełchatowie z szansy bezpłatnego zbadania piersi skorzystało 427 kobiet w wieku od 50 do 69 lat, z których 18 otrzymało skierowanie do dalszej diagnostyki. Najbliższa okazja do wykonania mammografi będzie już 7 września. Mammobus Medica będzie czekał na panie na placu przy Miejskim Centrum Kultury w godzinach 8:00 – 17:00.

By uniknąć dłuższego stania w kolejce, warto wcześniej zapisać się na badanie. Można to zrobić drogą telefoniczną (nr tel. 42 254 64 10, 517 544 004) lub za pomocą strony internetowej www.medica.org.pl. Co ważne, w trakcie rejestracji potrzebne będą PESEL i numer telefonu.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz