Home Zdrowie Punkt pobrań wymazów czynny do 17.

Punkt pobrań wymazów czynny do 17.

by admin
389 wejść

Punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19 wydłuża godziny pracy. Teraz można z niego korzystać w godz. 8-12:00 oraz 13-17:00. Zwiększono także liczbę zespołów wymazowych. Wszystko po to, aby sprawniej i szybciej obsłużyć pacjentów.

Nie przez cztery, a przez osiem godzin dziennie pobierane są teraz wymazy w bełchatowskim drive-thru przy ul. Czaplinieckiej 153. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, która obsługuje punkt, wydłuża godziny pracy przez wzgląd na sporą liczbę pacjentów. Aby pobieranie wymazów szło jeszcze szybciej od wczoraj, tj. 26 października wspólnie z medykami pracują również przeszkoleni żołnierze z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i żołnierze wojsk operacyjnych. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego liczy, że w ten sposób będzie można podwoić liczbę wykonywanych testów i uniknąć tworzenia się kolejek. W ostatnim czasie, przez wzgląd na wzrost liczby zachorowań, punkt był bowiem mocno oblegany.

Przypominamy, że bełchatowski drive-thru zlokalizowany jest przy ul. Czaplinieckiej 153, gdzie mieści się Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego. – Ich siedziba, jadąc od strony szpitala, znajduje się po prawej stronie ul. Czaplinieckiej. Nad bramą wjazdową umieszczona jest tablica informacyjna „wymazy COVID-19” – mówi Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w Urzędzie Miasta Bełchatowa. Badania wykonywane są w godz. 8-12:00 oraz 13-17:00 przez siedem dni w tygodniu.

– Punkt działa na takich samych zasadach, jak dotychczasowe drive-thru. To znaczy, pacjenci mogą przyjechać na badanie wyłącznie samochodem, z którego nie mogą wysiadać. To bardzo ważne, zdarzają się bowiem przypadki, że mieszkańcy chcą przyjść na nogach czy przyjechać autobusem – tłumaczy Łągwa, który dodaje, że trzeba posiadać przy sobie dokument tożsamości, a także mieć założoną maseczkę zakrywającą usta i nos.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz