Home Edukacja Zamiast studniówki będzie bal maturalny. Jeśli wszystko dobrze się ułoży.

Zamiast studniówki będzie bal maturalny. Jeśli wszystko dobrze się ułoży.

by admin
923 wejść

Ponad 70 uczniów klas III z Mickiewicza, podobnie jak ich koledzy w całej Polsce, nie zatańczy poloneza na 100 dni przed maturą. Z powodu pandemii oraz obostrzeń z nią związanych, bale studniówkowe zostały bowiem odwołane. Maturzyści z III LO w zamian planują bal maturalny, który mógłby odbyć się w czerwcu.

– Studniówka to ważne wydarzenie w życiu każdego maturzysty, jednak zdrowie jest najważniejsze. Nasi uczniowie doskonale to rozumieją i mimo tego, że wyraźnie tęsknią za bezpośrednim kontaktem, sami wyszli z alternatywną propozycją. Wspólnie z rodzicami chcą na początku czerwca zorganizować bal maturalny. Wszyscy mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna będzie wtedy już na tyle stabilna, by można było bezpiecznie świętować zakończenie szkoły – mówi Małgorzata Załęczna, wicedyrektor III Liceum ogólnokształcącego.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że pomysł balu maturalnego to powrót do dawnej, polskiej tradycji. Taneczne imprezy abiturientów organizowano w Polsce już w okresie międzywojennym, a po wojnie – aż do połowy lat pięćdziesiątych. Odbywały się po zdaniu egzaminu dojrzałości i były sposobem na pożegnanie maturzystów ze szkołą. Pierwsze studniówki zaczęto urządzać na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz