Home Edukacja IX Kleszczowskie Dyktando [FILM]

IX Kleszczowskie Dyktando [FILM]

by admin
449 wejść

Już po raz dziewiąty w auli Solpark odbyło „Kleszczowskie dyktando”. Organizatorem ortograficznej potyczki był tradycyjnie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie.

Celem konkursu było wyłonienie tegorocznego Mistrza i Wicemistrza polskiej ortografii w trzech kategoriach wiekowych: Gimnazjum i VI-VII klasy szkoły podstawowej; szkoła średnia i kategoria open (bez ograniczeń wiekowych).

Udział w konkursie wzięło udział 135 uczestników w różnych kategoriach wiekowych, a najmłodszą uczestniczką była 7 letnia Wiktoria Gonera.

Organizatorzy przygotowali także konkursy na najliczniejszą reprezentację szkoły/instytucji; najmłodszego, najstarszego oraz pierwszego zarejestrowanego uczestnika dyktanda.

Nagrody ufundowali m.in. Wójt Gminy Kleszczów, Solpark Kleszczów Sp. z o.o., KPS Skra Bełchatów S.A., Społeczna Akademia Nauk w Bełchatowie oraz Rada Rodziców ZSP w Kleszczowie.

O swoich przygodach opowiadał znany podróżnik i żeglarz uhonorowanym przez magazyn National Geographic tytułem „Podróżnik roku 2015” – Aleksander Doba.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz