Home Edukacja Seniorzy zakończyli rok akademicki.

Seniorzy zakończyli rok akademicki.

by admin
513 wejść

Studenci bełchatowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli kolejny rok akademicki. Podczas uroczystej akademii w Gigantach Mocy były gratulacje i dyplomy uznania, oprawę muzyczną zapewnił zaś chór „Pasjonata”. Podziękowania za działalność Uniwersytetu i gratulacje za miniony, aktywny rok akademicki złożył m.in. wiceprezydent Bełchatowa – Łukasz Politański.


Wszyscy studenci otrzymali „promocję” na następny rok studiów, co potwierdziły wręczone podczas zakończenia roku akademickiego 2018/2019 dyplomy. Przed żakami cztery miesiące zasłużonego odpoczynku, jak sami zapowiadają, na zajęcia z nową energią wrócą październiku. Podczas uroczystej akademii wGigantach Mocy słuchaczom oraz instruktorom gratulacje złożył wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański – Rozpiera mnie ogromna duma, że w Bełchatowie jest ogromna rzesza ludzi, którzy tzw. jesieni życia może być piękną i kolorową porą. Gratuluję Państwu tego, że rozwijacie swoje pasje i zainteresowania i życzę dalszego czerpania radości z nauki i zdobywania nowych doświadczeń – mówił wiceprezydent Politański wręczając list gratulacyjny od prezydenta Bełchatowa, Marioli Czechowskiej.


„ (…) Za Państwem kilka miesięcy nauki, ciekawych i rozwijających zajęć, spotkań w atmosferze przyjaźni, zrozumienia oraz wzajemnego szacunku. (…) Gratuluję wytrwałości, konsekwencji i odwagi w dążeniu do celu. Dziękuję za podejmowane inicjatywy na rzecz aktywizacji i integracji środowiska bełchatowskich seniorów, a także za wkład w promocję naszego miasta. Całej społeczności uniwersyteckiej życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Niech pasja i radość z dzielenia się pozytywną energią będą źródłem satysfakcji, uśmiechu i twórczej inspiracji” – czytamy w liście prezydent Czechowskiej.


Uniwersytet Trzeciego Wieku już od trzynastu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem bełchatowskich seniorów. Obecnie liczy ponad 300 słuchaczy, którzy udowadniają, że aktywność w życiu nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. W ofercie uniwersytetu znajdują się bowiem nie tylko zajęcia stricte edukacyjne, jak chociażby nauka języków obcych (angielski i niemiecki) czy informatyka, ale także kulturalne i prozdrowotne. Studenci chętnie korzystają z wyjść na basen, gimnastyki korekcyjnej czy jogi. Nie brakuje także ogólnorozwojowych warsztatów – psychologicznych i rękodzielniczych. Studenci udzielają się także w sekcji turystycznej, a ci z artystycznym zacięciem śpiewają w chórze Pasjonata i tańczą w grupie Super Stars.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz