Home Edukacja Próbna matura w Mickiewiczu

Próbna matura w Mickiewiczu

by admin
610 wejść

Przed uczniami ostatnich klas szkół średnich próbna matura. W miejskim III LO odbędzie się ona między 15 a 18 lutego. W ciągu czterech dni maturzyści sprawdzą się swoją wiedzę z obowiązujących na właściwych egzaminach przedmiotów.

W trzech klasach maturalnych popularnego Mickiewicza (sportowej, integracyjnej oraz ogólnej) uczy się blisko 80 uczniów. To, na ile są przygotowani, będą mieli okazję sprawdzić już w najbliższych dniach podczas próbnej matury.

W poniedziałek, 15 lutego, maturzyści zmierzą się z językiem polskim, w kolejnych dniach rozwiązywać będą zadania z matematyki, języka obcego (angielskiego i niemieckiego), a także wybranych przez siebie przedmiotów rozszerzonych.

Właściwy egzamin dojrzałości w tym roku planowany jest między 4 a 20 maja. Jak podaje Ministerstwo Edukacji i Nauki wyniki zostaną opublikowane 5 lipca. Przypomnijmy, że podobnie jak w 2020 r., matura będzie przeprowadzana tylko w części pisemnej. Do części ustnej mogą przystąpić absolwenci, którym taki wynik jest potrzebny w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Próbny egzamin ma za sobą także większość bełchatowskich ósmoklasistów. Jako ostatni w marcu podejdą do niego uczniowie ostatnich klas Jedynki.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz