Switch on the EIT in customizer!
Home Edukacja 300 złotych na dobry start dla uczniów.

300 złotych na dobry start dla uczniów.

by admin
160 wyświetleń

Od 27 sierpnia rodzice uczniów mogą składać wnioski o 300+ w dwóch dodatkowych punktach. Dokumenty są przyjmowane w Szkole Podstawowej nr 13 i Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9. Oba punkty czynne będą przez ponad dwa tygodnie.

Dodatkowe miejsca składania wniosków mają pomóc rodzicom i przyspieszyć proces ubiegania sie o pieniądze na wyprawkę szkolną. Od 27 sierpnia do 14 września dokumenty dodatkowo można składać także w Szkole Podstawowej nr 13 im. UNICEF z oddziałami integracyjnymi, przy ul. Słowackiego 8, Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9, przy ul. Edwardów 5. W tych miejscach wnioski przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.

Jeśli rodzic w lipcu nie złożył wniosku na wyprawkę szkolną drogą internetową, od 1 sierpnia do 30 listopada może to uczynić osobiście w głównej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2 lub w jego oddziale w budynku spółki WOD-KAN przy ul. św. Faustyny Kowalskiej. Dokumenty można też wysłać pocztą.

Nadal przyjmowane są też dokumenty przez internet. W tym przypadku korzystać można z bankowości elektronicznej lub platformy e-administracji (portale EMP@TIA, PUE ZUS oraz ePUAP). Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa prawo do świadczenia powinno być ustalane w ciągu dwóch miesięcy. Zatem, jeśli rodzic złoży wniosek w lipcu lub sierpniu, wypłaty świadczeń spodziewać się może do 30 września.

Przypomnijmy, że na złożenie wniosków w ramach programu Dobry Start rodzice i opiekunowie uczniów mają czas do 30 listopada, po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane. O dofinansowanie do szkolnej wyprawki starać się może rodzic, opiekun prawny lub fizyczny uczącego się dziecka, które nie ukończyło 20. roku życia. Rodzice uczniów niepełnosprawnych o nowe świadczenie ubiegać się mogą do momentu ukończenia przez dziecko 24 lat. Co ważne, kryterium dochodowe nie jest tu brane pod uwagę.

źródło: informacja prasowa UM w Bełchatowie

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj