Home Edukacja Po blisko półrocznej przerwie uczniowie wrócili do szkół. [ZDJĘCIA]

Po blisko półrocznej przerwie uczniowie wrócili do szkół. [ZDJĘCIA]

by admin
432 wejść

Blisko 5 tys. uczniów podstawówek i ponad 400 licealistów z Mickiewicza usłyszało dziś pierwszy po wakacjach dzwonek. Z kolei edukację przedszkolną rozpoczęło ponad 1,4 tys. najmłodszych bełchatowian. Ze względu na epidemię koronawirusa nie było uroczystych apeli, uczniowie poszczególnych klas spotkali się wyłącznie z wychowawcami.

Nowy rok szkolny w Bełchatowie powitało blisko 5 tys. uczniów szkół podstawowych oraz ponad 400 licealistów z popularnego Mickiewicza. We wszystkich miejskich placówkach inauguracja wyglądała inaczej, niż zazwyczaj. Nie było uroczystych apeli, a uczniowie poszczególnych klas w ustalonych godzinach spotkali się z wychowawcami.

Był to czas na przedstawienie planu lekcji i nowych zasad obowiązujących w szkołach, rozdanie darmowych podręczników dla uczniów klas I-VIII, ale przed wszystkim radości ze spotkania po kilkumiesięcznej przerwie z kolegami. Nie zabrakło także życzeń na nadchodzące miesiące.

Przed Wami czas intensywnej pracy, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń, a także rozwijania pasji oraz zainteresowań. To także czas poznawania otaczającego Was świata i nauki odpowiedzialności za siebie i innych. Szkoła będzie stawiać przed Wami różne wyzwania – czasem łatwiejsze, czasem trudniejsze. Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na wsparcie swoich kolegów, nauczycieli i rodziców. Niech przez cały rok towarzyszą Wam zapał, energia i radość, a każdy dzień będzie okazją do realizacji Waszych marzeń i planów – czytamy w liście, który do wszystkich uczniów skierowała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Wszystkich 18 miejskich placówek oświatowych (dziewięć przedszkoli, osiem szkół podstawowych oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza) wyposażonych zostało w środki do dezynfekcji. Płyny umieszczone są przy wejściach, w poszczególnych klasach, pomieszczeniach administracyjnych oraz pokoju nauczycielskim.

W toaletach znajdują się pojemniki z mydłem, ręczniki papierowe oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk. Pracownicy otrzymali środki ochrony osobistej – przyłbice, maseczki wielokrotnego użytku i rękawice jednorazowe. Co ważne, zasady funkcjonowania bełchatowskich szkół będą na bieżąco i w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej i aktualnych potrzeb modyfikowane.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz