Home Edukacja Bezpieczna droga do szkoły. Podsumowanie akcji.[FILM]

Bezpieczna droga do szkoły. Podsumowanie akcji.[FILM]

by admin
504 wejść

Początek roku szkolnego, to wzmożone natężenie ruchu pieszych i pojazdów w rejonach szkół, powodujące wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dzieci. Od 1 wrześnie do dziś policjanci obejmą szczególnym nadzorem drogi w rejonach placówek oświatowych.

Jak co roku funkcjonariusze w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przypominają o podstawach prawidłowego poruszania się po drogach, szczególnie w rejonach szkół i przedszkoli. Apelują też do rodziców i opiekunów, by dołożyli starań, aby ten kolejny etap w życiu młodych osób był jak najbezpieczniejszy.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo w rejonie szkół i przedszkoli, policjanci sprawdzają oznakowania  w tych miejscach. Zwracają też szczególną uwagę na kierujących oraz pieszych, stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Kontrolują transport przewożący młodzież do szkół.  Nadzorują zachowanie uczestników ruchu drogowego w rejonach szkół i placówek oświatowych, wykorzystując w rejonie przejść dla pieszych i w pobliżu szkół oraz placówek oświatowych urządzenie do pomiaru prędkości.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci to nie tylko ich zachowania w rejonie placówek oświatowych, to również nasze nawyki jako uczestników ruchu drogowego. Nie wychodźmy z domu na ostatnią chwilę, aby dowieźć naszych podopiecznych. Wyjedźmy odpowiednio wcześniej, tym samym unikniemy nerwowej atmosfery na drodze, a także w rejonach szkół nie będą tworzyć się zatory.

Pośpiech i brak koncentracji jest najgorszym doradcą w okresie powrotu młodzieży do szkół. Apelujemy o rozsądek, rozwagę i bezpieczne zachowania!

źródło: KPP Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz