Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Nie Pompujesz – Nie Jedziesz”

6 lipca - 08:00 - 17:00

To już kolejny rok z rzędu, kiedy to największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach pn. „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” zawita do Bełchatowa, a dokładnie na pumptrack mieszczący się przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków! Tym razem rywalizację zaplanowano na sobotę, 6 lipca . Zawodnicy będą rywalizować o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w pięciu kategoriach, a także o wyjazd na Mistrzostwa Świata.
W tegorocznych kalendarzu organizatorzy zaplanowali 8 rund rozgrywanych w 8 miejscowościach na torach zbudowanych przez BT Project! Bełchatów w cyklu „Nie Pompujesz-Nie Jedziesz” będzie gospodarzem szóstej rundy eliminacyjnej. Projekt zakłada organizację zawodów na pumptrackach w całym kraju, a w kalendarzu na 2024 rok znalazło się ponownie 8 przystanków. 27 kwietnia w Kudowej-Zdrój zaplanowana jest inauguracja tegorocznych zmagań, następnie 5 maja fani jazdy na rowerach spotkają się w Polance Wielkiej, 1 czerwca wielkie emocje zawitają do Alwerni, 22 czerwca „Nie Pompujesz – Nie Jedziesz” będzie gościć w Rybniku, 6 lipca to oczywiście Bełchatów, 21 lipca w Kielcach, a 17 sierpnia ostatnia, ósma runda rozegrana zostanie w Żyrardowie, gdzie także będą rozstrzygać się finały.
Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje jak: strefa chillout’u, food trucki, a także spiker znany z pokazów Sound of Gravity.
Pamiętać jednak należy o rejestracji. Zapisy już trwają i odbywają się tylko online na stronie internetowej www.pompuje.pl, gdzie znajduje się także regulamin zawodów. Aby wziąć udział w rywalizacji, trzeba ponieść opłatę startową w wysokości 15 zł. Jedynie niepełnoletni muszą w dniu zawodów dostarczyć pisemną zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział w rundzie eliminacyjnej. Na miejscu zawodów nie będzie możliwości zapisania się do udziału. Każdy zarejestrowany zawodnik w dniu zawodów musi potwierdzić swój udział w biurze zawodów w celu podpisania listy startowej oraz regulaminu i odbioru numeru startowego. Limit uczestników wynosi 156 osób.
Na znakomitym bełchatowskim torze pojawią się kolejny raz najlepsi zawodnicy z całej Polski! Będzie to doskonała okazja, aby zobaczyć umiejętności najlepszych, ale także stanąć do rywalizacji i porównać swoje zdolności jazdy czy nawet wygrać z medalistami imprez mistrzowskich.
Do rywalizacji organizatorzy: Sfera Sportu i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, zapraszają nie tylko doświadczonych zawodników ale także dzieci i początkujących rowerzystów. Dla najmłodszych może to być doskonała zabawa oraz okazja do podglądania najlepszych! Oprócz cennego doświadczenia, wszyscy zawodnicy w kategorii KIDS i JUNIOR zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale. Dobra zabawa liczy się przede wszystkim!
W cyklu rowerowych zawodów na pumptrackach zawodnicy walczą o tytuł najszybszego zawodnika i najszybszej zawodniczki w Polsce! W każdej rundzie zawodnicy walczą o punkty do klasyfikacji generalnej (w ostatniej finałowej rundzie punkty do klasyfikacji generalnej mnożymy
dwa), na podstawie których na koniec sezonu poznajemy najlepszych zawodników w kategoriach: PRO, KOBIETY, AMATOR, JUNIOR (2010-2013), KIDS (rocznik 2014-2018).
Nagrodami za zdobycie miejsc od 1 do 4 w kategorii PRO oraz Kobiety są nagrody pieniężne w wysokości:
I miejsce – 1 000 złotych
II miejsce – 600 złotych
III miejsce – 400 złotych
IV miejsce – 200 złotych
Nagrodami za zdobycie miejsc od 1 do 3 w kategorii JUNIOR, AMATOR są nagrody rzeczowe.
Szczegóły wydarzenia:
Data: 06.07.2024 r. (sobota)
Kategorie: PRO, Kobiety, Amator, Junior – bez podziału na płeć w wieku od 9 do 12 lat (bez podziału na płeć roczniki 2010 – 2013), Kids (bez podziału na płeć w wieku od 4 do 8 lat – roczniki 2014 – 2018)
Godzina: treningi i odbiór numerów startowych w godz. 13:00 – 16:00, start zawodów 16:00
Zapisy: wyłącznie na stronie www.pompuje.pl (brak możliwości zapisów na miejscu)
Wpisowe: 15 złotych

Szczegóły

Data:
6 lipca
Godzina:
08:00 - 17:00

Organizator

MCS Bełchatów

Miejsce wydarzenia

Bełchatów
Bełchatów,+ Google Map